Jaunumi Padomi Sastāvdaļas Konservēšana
close-ad
Foto: Publicitātes foto

Iepazīsti 'Wolt' varoņus – kurjerus! Normunda stāsts par dzīvesstilu un misiju

Apmaksāta informācija

Normunds uz dzīvi skatās ļoti pozitīvi – iesaka visiem vairāk smaidīt un neķert kreņķi. 14 gadus minas ar velo un brīvajā laikā mīl sporta aktivitātes, kā arī ceļošanu. Būt kurjeram, pēc Normunda teiktā, ir dzīvesstils un tam jābūt asinīs. Šobrīd tā ir Normunda misija.

Pastāsti nedaudz par sevi un kā tu nonāci līdz "Wolt"?

Par mani – man ļoti patīk aktīvs dzīvesveids, minos ar velo jau 14 gadus. Par "Wolt" – mani saaģitēja mana māsa, kuras paziņa bija "Woltā". Kā arī zināju bijušos kolēģus, kuri bija pārnākuši uz "Wolt". Līdz ar to, manuprāt, nonākšana "Wolt" bija tikai laika jautājums.

Kāpēc tu izvēlējies tieši "Wolt"?

Sākumā es īstenībā par "Wolt" neko daudz nezināju. Kad atnācu pastrādāt, es sapratu, jā, riktīgi forši. Tas, ka tu pats sev esi boss – tas ir pats foršākais. Tu plāno laiku, plāno stundas, tas ir tas, kas atšķiras no ļoti daudz darba vietām. 

Ko tu esi darījis pirms "Wolt"? Vai esi arī dzīvojis ārzemēs?

Agrāk esmu strādājis divās kurjeru firmās. Katrā nostrādāju visai ilgu laiku. Divus mēnešus esmu dzīvojis un strādājis Anglijā un mēnesi pamēģināju Nīderlandē. Paskatījos, kā tad tur laimes zemēs ir, un sapratu, ka Latvijā ir daudz foršāk. "Woltā" var aptuveni to pašu algu nopelnīt, līdz ar to man tagad ir motivācija nekur prom nebraukt. 

Tev ir bijuši kādi interesanti atgadījumi savas “kurjerēšanas” laikā?

No kurjerēšanas laika atgadījumiem varētu veselu romānu sarakstīt. Spilgtākā epizode pēdējā laikā no "Wolt" – aizved klientam pasūtījumu, uzkāp augšā un dāma secina, ka ir problēma – durvju atslēga ir pazudusi un viņa nevar atslēgt durvis, lai saņemtu savu pasūtījumu. Nu neko, viņa zvanīja savam draugam, viņš ieradās pēc kāda brītiņa, es jau sarunāju, ka turpat atstāšu trepju telpā pasūtījumu, tā viss veiksmīgi beidzās. 

Kad atnācu pastrādāt, es sapratu, jā, ir riktīgi forši. Tas, ka tu pats sev esi boss – tas ir pats foršākais. Tu plāno laiku, plāno stundas, tas ir tas, kas atšķiras no ļoti daudz darba vietām. Normunds

Tu pats arī lieto "Wolt"? Un kāds ir tavs mīļākais ēdiens?

Es lietoju "Wolt", jo pats "Wolts" mani samotivē ar savām akcijām un piedāvājumiem. Mīļākais ēdiens man ir suši. Pasūtīju uz Jauno gadu un secināju, ka tas man tik tiešām patīk. Vienīgais, kā kurjeram ar suši iepakojumiem vienmēr ir “jautri”. Ar setiem – viens nepareizs pieskāriens un viss aiziet pa gaisu.

Kas, tavuprāt, ir visgrūtākais kurjerēšanā? Fiziski vai emocionāli?

Fiziski var pierast, emocionāli mēdz būt grūti, bet es cenšos neuztvert nopietni kritiku un negācijas. Es saprotu, ka katrs pa savam dzīvē grib izpausties – cits ar kreiso kāju no gultas izkāpis vai vēl kaut kas dzīvē neiet. Man princips ir tāds – es piegādāju ēdienu, es atdodu ēdienu, novēlu jauku dienu, lai viss izdodas. Tā ir mana misija. 

Ar kādiem klientiem esi saskāries – vai parasti priecīgi, ka viņu ēdiens ir klāt, vai ir dažādi?

Galvenokārt cilvēki ir apmierināti, priecīgi, laimīgi, ka ēdiens ir klāt. Bet nu ir daži izņēmumi, protams, kurus es ātri aizmirstu, jo es neturu negācijas sevī, es mēģinu to pozitīvo paturēt vairāk. 

Un kā ir, kad ir slikti laika apstākļi – tie nebiedē? Lietus un aukstums?

Es esmu ziemās minies mīnus 25 grādos,  ar pusmetra sniega kārtu, pa lietus gāzēm, bet trakākie laika apstākļi ir tad, kad ir atkala. Kad ir ledus, sniegs un vēl uzlīst pa virsu. Tad var nolauzt kaklu, pat ejot ar kājām no mājas ārā. Ir bijis interesanti. 

Ko tu dari ārpus "Wolt", kādi ir tavi hobiji?

Sports un ceļošana – divos īsos vārdos. Hokejs ir mans mīļākais sporta veids, esmu kādreiz trenējies hokejā un basketbolā pa sezonai nogājis. Trīs reizes esmu startējis Latvijas čempionātā boulingā. Man patīk peldēšana, protams, riteņbraukšana un man patīk pludmales volejbols. Tā kā varētu teikt, ka sports ir visa mana dzīve.

Un ceļošana – tas man ir mīļš hobijs, kā arī man patīk par manu pieredzi blogot un nesen esmu pamēģinājis arī savu "Youtube" kanālu. Vairāk sev pašam un tuvajiem cilvēkiem.

Par ceļošanu – kur tu gribētu doties? 

Kipra ir mans nākamais ceļojums – jau 23. valsts manā sarakstā. Pēc tam gribētos kaut kur bišķīt tālāk – uz Kubu vai Taizemi varētu, lai gūtu jaunus iespaidus.

Es cenšos neuztvert nopietni kritiku un negācijas. Saprotu, ka katrs pa savam dzīvē grib izpausties – cits ar kreiso kāju no gultas izkāpis vai vēl kaut kas dzīvē neiet. Man princips ir tāds – es piegādāju ēdienu, es atdodu ēdienu, novēlu jauku dienu, lai viss izdodas. Tā ir mana misija. Normunds

Kura līdz šim ir bijusi tava mīļākā vieta? Mīļākais ceļojums?

Mana mīļākā valsts ir Horvātija. Šogad beidzot es tur pabiju un varu teikt, ka tur bija riktīgi skaisti. 

Kādi ir tavi nākotnes plāni bez Kubas? Sapņi? Ar ko gribētu padalīties?

Man diezgan daudz mērķi ir, bet nu – pakāpeniski. 

Ir kaut kas vēl, ar ko vēlies padalīties?

Tas, ko esmu sapratis, ir tas, ka kurjers – tas ir dzīvesveids, dzīvesstils un viss pārējais. Nevar no skolas paņemt un izmācīties par kurjeru – tas vienkārši vai nu ir asinīs, vai nav. 

Es sapratu, ka tev ir visvairāk veiktās velo piegādes "Woltā" pēdējo 2 gadu laikā.

7266 piegādes – tas ir tas cipars, ko esmu sastrādājis "Woltā" pa 2 gadiem.

Kas ir vēl tas, kas tev sniedz gandarījumu kurjera darbā?

Pozitīvās emocijas, dzeramnauda – tas ir darba novērtējums, tā ir laba pateicība. Un, protams, tikties ar kolēģiem un kolēģēm. Tu jūties kā daļa no lielās komandas. Uz ielām satieku arī citus kurjerus, ar daudziem kopā ir strādāts. Latvijā esi starp savējiem, kad aizbrauc uz ārzemēm, tad nesatiec vairs savējos cilvēkus. Ārzemēs pabūt ir forši, bet, ja ilgāk par mēnesi, man velk atpakaļ uz mājām – ir tā sajūta, ka tu nekad nebūsi savējais ārzemēs. Rīga īstenībā ir viena no manām mīļākajām pasaules pilsētām. 

Tu pats esi no Rīgas?

Jā, es esmu rīdzinieks. Dzimis un audzis Purvciemā un Klusajā centrā – tur pagāja visa mana bērnība.

Kāds ir tavs novēlējums lasītājiem?

Es ieteiktu cilvēkiem vairāk smaidīt, būt pozitīvākiem, jo tas negatīvisms reizēm tomēr ir par daudz, tāpēc arī man patīk ceļot, lai es bišķīt aizmirstos. Līdzcilvēki jau nav vainīgi, ja jums dzīvē ir problēmas. Bišķi vairāk smaidiet citiem, un tad tā dzīve nelieksies tik draņķīga.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.