Katram temperamenta tipam atbilstošs interjers
Foto: Vida Press

Izrādās, ka interjera iekārtojumu visvairāk ietekmē cilvēka temperaments, nevis personība, profesija vai dzīvesveids. Līdz ar to vadošās modes tendences ne vienmēr der visiem, un nav brīnums, ka daudzi labāk jūtas draugu virtuvē nekā savā viesistabā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mēs visi esam ļoti dažādi un atšķiramies ne tikai pēc psiholoģiskā tipa – ekstravertais (uz āru vērsts) un introvertais (uz iekšu vērsts), bet arī pēc četriem temperamentu veidiem – holeriķis, sangviniķis, flegmatiķis un melanholiķis. Temperamentu īpatnības der ņemt vērā, lai mājoklī vienlīdz labi justos gan vecāki un bērni, gan brāļi un māsas, gan viņš un viņa.

Ekstravertā tipa pārstāvji – holeriķis un sangviniķis attiecībās ar cilvēkiem virzās plašumā, nevis dziļumā. Viņus vairāk interesē tas, kas notiek šeit un tagad, nevis pagātnē vai nākotnē. Ekstravertiem ir daudz paziņu, plašs kolēģu un draugu loks, aktīva sadzīve un izklaides. Līdz ar to nepieciešama ērta dzīves telpa, kur uzņemt ciemiņus.

Introverti (uz iekšu vērsti) atšķirībā no ekstravertiem veido dziļas attiecības ar cilvēkiem. Viņiem nav plašs paziņu loks, jo labprātāk laiku pavada vienatnē vai ar nedaudziem tuviem draugiem. Tā kā melanholiķi un flegmatiķi priekšroku dod individuālam darbam vai darbam ar lietām, saskarsme ar kolēģiem arī nav bieža. Introvertiem raksturīgi, ka savas jūtas un emocijas viņi patur pie sevis – no malas grūti pateikt, kāds ir viņu noskaņojums un kas viņiem padomā. Melanholiķi un flegmatiķi lielākoties nododas atmiņām un pārdomām par pagātni vai sapņo par nākotni. Tagadne ir tikai nenozīmīgs mirklis.

Tags

Apgaismojums Interjera idejas Sarakstu karuselis Temperamenta tipi Atpūta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form