Iebūvētie skapji ar bīdāmām durvīm – priekšrocības, trūkumi un citas svarīgas nianses
Foto: Shutterstock

Kas gan būtu mājas bez skapja – vienam lielāks, citam mazāks, tomēr parasti vietas visam tāpat par maz, tāpēc gudra izvēle ir iebūvētais skapis, kas tik daudz nepārņem telpu. Iebūvēts skapis ar bīdāmām durvīm ir ļoti praktiska izvēle, tādējādi kaut nedaudz ietaupot vietu telpā, tāpēc par šādu risinājumu priekšrocībām un niansēm, kas būtu jāņem vērā, skaidro speciālists.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par vispraktiskāko izvēli uzskatāmi iebūvētie skapji ar bīdāmām durvīm situācijā, kad skapja izbūve paredzēta nišā no grīdas līdz pat griestiem, kas nozīmē optimālu telpas izmantošanu, ekonomējot telpas platību, skaidro ''RIPO fabrika'' mēbeļu, bīdāmo durvju projektu vadītājs Mārtiņš Kanders. ''Viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka šāda veida risinājumam nav nepieciešama papildu vieta durvju vērtnēm. Tādējādi tiek akcentēta ergonomika telpā. Par priekšrocību uzskatāms tas, ka visbiežāk bīdāmas durvis ir neatkarīgas no skapja. Bīdāmās durvis tiek montētas sliedēs uz grīdas un pie griestiem. Svarīga ir kvalitatīvu komplektējošo detaļu izvēle, kas nodrošina teicamu durvju ekspluatāciju.''

Vaicājot, vai ir kādi ierobežojumi, kas tomēr var traucēt īstenot šāda praktiskā skapja iekļaušanu interjerā, speciālists skaidro, ka noteicoša ir bīdāmo durvju proporcija – augstums pret platumu. Tās nevar būt ļoti šauras un augstas, jo tādā gadījumā tās nav stabilas. Taču jāņem vērā, ka katrs projekts ir individuāls un durvju maksimālie izmēri ir tieši saistīti ar materiālu izvēli. Lai rastu labāko risinājumu, kas veiksmīgi iekļaujas interjerā, pirms tam ieteicams konsultēties ar speciālistu.

Tags

Drēbju skapis Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form