Greizi toņi un mēbeļu pārbagātība: dizainere nosauc kļūdas guļamistabas iekārtošanā
Foto: IKEA

Gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr – šo teicienu var attiecināt uz vairākām dzīves situācijām, tajā skaitā arī mājokļa iekārtošanu. Šoreiz ar aplūkojam biežāk pieļautās interjera kļūdas guļamistabā, kuras ieskicē "Ikea" dizainere Līva Salaka.

"Iekārtojot telpu gulēšanai, ir jādomā ne tikai par estētiku, bet arī par labsajūtu – rūpīgi izvēloties piemērotu matraci un gultu, jau būsim darījuši daudz, lai varētu kārtīgi izgulēties. Guļamistabā nav jāaprobežojas ar tikai neitrālo toņu gammu – ja sirdij ir tuvs dzīvespriecīgi košais, droši var ļauties krāsu priekam. Aizspriedumiem te nav vietas. Piemēram, rozā krāsa nav tikai mazuļiem, – ar apdomu izvēloties īsto toni, var izveidot elegantu interjeru, kurā nebūs ne vēsts no bērnišķīguma," padomos dalās dizainere.

Lūk, piecas dizaineres ieskicētās kļūdas guļamistabas iekārtojumā un padomi, lai no tām izvairītos:

Krāsas izvēle telpā. Guļamistaba ir atpūtas telpa, tāpēc šajā telpā dizainere iesaka neizvēlēties pārāk košus vai kontrastējošus toņus – tie telpās radīs gluži pretēju efektu. Tāpat nebūtu vēlams saraibināt visu, bet tā vietā lem par divām pamatkrāsām, ar kurām varēsi telpā izspēlēt dažādas nianses. Ja tomēr telpā ir vēlme ienest košus akcentus, tad labāk izvēlēties pieklusinātāku vēlamā toņa nokrāsu. To var izmantot fonā, piemēram, sienai, kas ir aiz gultas galvgaļa. Kā skaidro Salaka, tā acis būs pasargātas no pārāk liela sasprindzinājuma.

Telpa sāk līdzināties šķēršļu joslai. Telpā nav iespējams pārvietoties, jo mantu ir tik daudz, ka teju var paklupt aiz kaudzēm? Tas jau norāda – mantu telpā ir pārāk daudz. Arī dizainere uzskata gulēšana noliktavai līdzīgā būcenī noteikti nesniegs spirdzinošu atpūtu. Tā vietā atbrīvojies no mantām, kas šajā telpā ir liekas! Vari izvēlēties vēl citus risinājumus, lai samazinātu šo pārblīvēto sajūtu telpā, piemēram, mantas glabā zem gultas, sēdmēbelēs, turi tās galda atvilktnē. Tāpat skapis joprojām ir lielisks risinājums, jo tajā var salikt dažāda lieluma mantu kastes. Dažas kastes vari salikt vienu uz otras līdz pat griestiem.

Guļamistabā nav samērīguma. Telpā dominē pārāk daudz interjera priekšmetu vai arī gluži otrādi – tajā tikai ir pamatlietas, kā rezultātā guļamistaba ir nemājīga. Guļamistabā nereti valda arī nekārtība, piemēram, ar drēbēm nokrauts krēsls. Kā norāda dizainere, nevīžīgu sajūtu var radīt arī pārāk daudz personisko mantu. Savukārt pārāk perfekta un pārdomāta telpa var radīt viesnīcas iespaidu.

Ar vienu lampu viennozīmīgi ir par maz, uzsver dizainere. Viņa norāda, ka nereti veltam par maz laika īstā apgaismojuma izvēlei. Guļamistabā viennozīmīgi ar vienu lampu pie griestiem ir par maz, turklāt arī noskaņas apgaismojums nespēs dot cerēto rezultātu. Kā atgādina dizainere, kopumā ir četri apgaismojuma tipi – dabiskais apgaismojums, vispārējais griestu apgaismojums, funkcionālais apgaismojums, piemēram, lasīšanai, un noskaņas apgaismojums. Salaka skaidro, ka dabiskais apgaismojums ir tas, kas ienāk pa logu. Dabiskais apgaismojums dienā ir patīkams, bet naktī gan nē, tāpēc vērts padomāt par tumšiem aizkariem, kas nelaistu cauri laternu spožo gaismu vai mēnessgaismu.

Ērtības paliek otrajā plānā. Miega kvalitāti mēdz ietekmēt daudzi faktori, piemēram, temperatūra telpā, troksnis, gaismas, gaisa daudzums un virkne citu faktoru, tajā skaitā arī gulta. Dizainere atgādina – jo ērtāka gulta, jo labāks būs miegs. Viņa mudina vismaz reizi desmit gados nežēlot naudu un iegādāties kvalitatīvu matraci, kā arī iegādādies spilvenu, kas nodrošinās vislabāko atbalstu un komfortu. Spilvenu klāsts ir plašs – veikalos var iegādāties ne tikai dūnu spilvenus, ergonomiskos spilvenus, bet arī citus. Dizainere iesaka arī padomāt par virsmatraci, jo tā gulta nezaudēs savu estētisko pievilcību, kā arī ilgtermiņā tiks nodrošināta gultasveļas higiēna. Dizainere mudina arī apsvērt spilvenu aizsargpārvalku iegādi, jo tā spilvens ilgāk izskatīsies kā jauns.

Tags

Guļamistaba Interjera idejas Interjera minimums Krāsas interjerā

Comment Form