Foto: Ķekavas novadā noskaidrotas krāšņākās ēkas Ziemassvētku noformējumā
Foto: Publicitātes foto

Svētku laiks jau ir aiz muguras, bet dažās pašvaldībās janvārī un februārī tiek noskaidroti īpašnieki, kas svētkos īpaši pacentušies, lai savas mājas uzpostu ar iespaidīgiem Ziemassvētku dekoriem. Arī februārī Ķekavas novadā noskaidroti iedzīvotāji un uzņēmumi, kas plūkuši laurus konkursā "Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018."

"Tava Māja" jau vēstīja, ka šogad konkursam pieteikti 23 objekti. Tos varēja pieteikt piecās kategorijās – individuālās dzīvojamās mājas un to pagalmi, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoni un lodžijas, uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu ēkas un to piegulošās teritorijas, uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu logi un skatlogi, kā arī Ziemassvētku egle, bet šajā kategorijā varēja pieteikt objektā augošas vai uzstādītas, izrotātas egles, kuru augstums ir vismaz 2,7 metri.

Kā "Tava Māja" pastāstīja Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji, īpaši izveidota žūrijas komisija ēkas vērtējusi pēc šādiem kritērijiem – klātienē novērtēta katra objekta atbilstība svētku tematikai, noformējuma redzamība, mākslinieciskā kvalitāte, stila vienotība, oriģinalitāte, atbilstība mērogam un rotātā objekta sakārtotība. Tāpat iedzīvotāji internetbalsojumā varēja noteikt savu favorītu.

Februāra sākumā tapis zināms, kuri iedzīvotāji konkursā plūkuši laurus. Pirmo vietu individuālo dzīvojamo māju vidū saņēma privātmāja Lavandu ielā, Katlakalnā (skatīt titulbildē). Tās pagalmā ļoti radoši izdekorētas tūjas ar sarkanām rūķu cepurēm. Kā norāda komisijas pārstāvji, šī māja patīkami pārsteidza ar īpaši radošu un asprātīgu pieeju dekorācijām, kurās netika izmantotas klasiskās LED lampiņu virtenes. "Prieks, ka īpaši bija piedomāts arī pie sirsnīgā konkursa pieteikuma "Ziemassvētku rūķu ģimene ir ieradusies, lai nestu prieku Lavandas ielas iedzīvotājiem"," radošo ģimeni uzteic pašvaldības pārstāvji.

Kategorijā "Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoni un lodžijas" komisija uzvaru piešķīra spožajam balkonam Gobu ielā, Baložos, kura spilgtās lampiņu virtenes pamanāmas pat no liela attāluma.

Foto: Ķekavas novadā noskaidrotas krāšņākās ēkas Ziemassvētku noformējumā
Foto: Publicitātes foto

Savukārt jau otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu kategorijā ieguva Depkina muiža Rāmavā. "Iestājoties tumsai, muižas dekorācijas turpināja radīt siltas un mājīgas emocijas, ko atzinīgi novērtējusi gan komisija, gan iedzīvotāji," uzsver pašvaldības pārstāvji.

Foto: Ķekavas novadā noskaidrotas krāšņākās ēkas Ziemassvētku noformējumā
Foto: Publicitātes foto

Par skaistāko Ziemassvētku egli komisija atzinusi izgreznoto egli pie nekustamā īpašuma "Veisi". "Kā norāda mājas saimnieks, gandrīz astoņus metrus raženās egles rotāšana jau ir kļuvusi par tradīciju, kas prasa īstu komandas darbu un saliedētību," saimnieka citēto atstāsta pašvaldības pārstāvji.

Foto: Ķekavas novadā noskaidrotas krāšņākās ēkas Ziemassvētku noformējumā
Foto: Publicitātes foto

Veselas divas balvas ieguvusi privātā pamatskola "Gaismas tilts 97", kas uzvarēja gan nominācijā "Uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu logi un skatlogi", gan iedzīvotāju simpātijas balsojumā, kur pamatskola saņēma 330 balsis no visiem 1846 saņemtajiem balsojumiem. "Skolas audzēkņi konkursam pievērsušies ar lielu aizrautību un rūpību, jo paši gatavojuši dekorācijas – papīra sniegavīrus, kas ietērpti dažādos tērpos un aksesuāros," darbīgos skolēnus uzteic pašvaldība.

Foto: Ķekavas novadā noskaidrotas krāšņākās ēkas Ziemassvētku noformējumā
Foto: Publicitātes foto

"Aicinu novadniekus arī turpmāk radīt tādu vidi mums apkārt, kas iepriecinātu gan mūsu tuvākos cilvēkus, gan ikvienu novadnieku, kas garāmejot ieskatās mūsu sētās, logos un pagalmos! Rūpēsimies un padarīsim skaistākas mūsu mājas, novadu un valsti!" svinīgās apbalvošanas pasākumā sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, kura uzteica arī gaismas un rotājumu nozīmi, kas ir īpaši simboliska tieši decembrī, kad visi tik ļoti alkst pēc svētku, miera un brīnumu sajūtas.

Kā "Tava Māja" informēja pašvaldības pārstāvji, galveno nomināciju uzvarētāji saņēma naudas balvu 160 eiro vērtībā, otrās vietas ieguvēji – 120 eiro vērtībā, trešajai vietai 80 eiro vērtībā, savukārt nominācijas "Iedzīvotāju simpātija" uzvarētājs tika sveikts ar pārsteiguma balvu.

Foto ieskats īpašumos, kas bija pieteikti konkursam:

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Pašgatavoti rotājumi Ziemassvētki Ziemassvētku eglīte Ziemassvētku rotājumi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form