Ne tikai svecītes: kā rotāt māju patriotiskiem dekoriem
Foto: DELFI

18. novembri svinot, ne viens vien piekritīs, ka nepietiek vien ar valsts karoga izkāršanu. Gribas ko īpašu, ko latvisku un patriotisku, lai radītu svētku sajūtu, un to var panākt arī ar rotājumiem. Ja ar mājas izdekorēšanu varam radīt svētku sajūtu, tad kāpēc gan to nedarīt? Ja par idejām svētku mielastam rūpējas ''Tasty'', tad ''Tava Māja'' nāk talkā ar idejām, kādus dekorus izveidot svinīgākam noformējumam.

Galda kartes un dāvaniņas

Ja plāno gatavot svētku vakariņas, tad vari izveidot simboliskas galda kartes katram viesim. Tās ne vien izgreznos galdu, bet arī radīs nelielu pārsteigumu katram klātsesošajam. Izveido tās Latvijas karoga toņos vai neitrāli baltā krāsā, bet tikpat skaisti izskatīsies arī kāda maza dāvaniņa katram pie galda sēdošajam – skaisti ietīta konfekte, valsts karodziņa piespraudīte vai pašcepts cepumiņš. Prieks un svētku sajūta saņēmējiem būs garantēts.

A photo posted by Laura (@qlaurii) on Nov 18, 2015 at 11:11am PST

Patriotiskās lentītes

Ne vienā veikalā vien var atrast Latvijas rakstos un toņos veidotas lentes, kuras var izmantot galda rotājumos, interjera papildināšanai un pat rotaslietu gatavošanai. Var lentīti apsiet ap roku, izveidot no tās piespraudi, apsiet to ap vīna glāzes kājiņām, iesiet svečturī, apsiet ap svečturiem vai piesiet to savam mīlulim – kaķim vai sunim – pie kakla siksniņas.

Durvju vainadziņš

Ja ir pietiekami daudz laika un vēlmes, var izveidot simbolisku vainadziņu, ko izkārt pie durvīm. Kurš gan ir teicis, ka vainagu var gatavot tikai Ziemassvētkos vai adventes laikā? No sarkanbaltsarkaniem rotājumiem veidots vainags kalpos kā mājokļa galvenā rota un aksesuārs. Katrs garāmgājējs un kaimiņš nepaliks vienaldzīgs, redzot, cik rūpīgi kāds gatavojies sagaidīt Latvijas valsts svētkus. Par vainaga pamatu var ņemt gan floristikas oāzi vai jau satītu salmu gredzenu, gan dabas materiālus, piemēram, zariņus, kastaņus, sūnas, irbenes u.c.

Sveču gaisma un siltums

Sveču rotājumi novembrī nekad mājās nevar būt par daudz, taču, svinot 18. novembri, sveču gaismu mājās var pasniegt īpašāk. Visupirms var iegādāties tumši sarkanas un baltas sveces, jo tās vien radīs īpašu noskaņu. Ievieto svecītes burciņās, apsien ap to latvju rakstu lentīti, ko var iegādāties daudzos suvenīru veikalos un šujampiederumu veikalos, un sveču gaisma sasildīs tavu mājokli. Kā svečturi vari izmantot arī vīna glāzi, kuru apgāžot otrādi, ar kājiņu uz augšu, un pamatnei uzliekot sveci. Savukārt glāzes pildāmajā daļā, kas ir balsts, var ielikt kādus ziediņus vai citus rotājumus, kas stingri stāv uz augšu.

Ziedi

Ne velti saka, ka ziedi rada svētku sajūtu, tāpēc, arī 18. novembrī uz galda vēlams novietot vāzē saliktus skaistus ziedus valsts karoga krāsās, piemēram, tumši sarkanas un baltas rozes vai mārtiņrozes.

Ar vienkāršību vienmēr var radīt brīnumu lietas, tāpēc arī šajos svētkos ar baltu galdautu, tumši sarkanām galda salvetēm, baltiem traukiem un svecēm pietiks, lai radītu svētku sajūtu. Galvenais ir vadīties pēc sajūtam un radīt tādu atmosfēru, kas rada svētku sajūtu un rada gaišas domas.

Tags

18. novembris Pašgatavoti rotājumi

Comment Form