Idejas apavu krājumu savaldīšanai
Foto: Shutterstock

Apavu pāri katrā mājā ir daudz un tur neko nevar padarīt, turklāt ar katru sezonu tie paliek arvien vairāk. Par to nevajag šausmināties, bet gan pielāgoties situācijai un, ja nepieciešams, radīt jaunus risinājumus to uzglabāšanai. Iedvesmojoties no portāla houzz.com, apkopojām dažas idejas, ko var īstenot no visdažādākajiem materiāliem un iespējām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jo vairāk cilvēku vienā mājoklī, jo vairāk apavu pāri būs jāuzglabā. Dažādos interjera žurnālos ļoti gaumīgi atspoguļotas garderobes un koridori, kur skaisti izkārtoti glabājas apavi, taču realitātē šādu perfektu izkārtojumu bez pielāgotiem papildinājumiem ir grūti ieviest, īpaši tad, ja cilvēki ir daudz katru dienu apavi tiek mainīti.

Viens no praktiskākajiem risinājumiem, ko izmantot, pielāgojoties attiecīgajai sezonai, ir kurpju kastes. Apavus, kas nav aktuāli izmantošanai konkrētā sezonā, glabā kurpju kastēs, bet pārējos apavus redzamā un viegli pieejamā vietā. Ja starp ikdienā nepieciešamajiem apaviem atradīsies arī svētku apavi, vasaras čībiņas un sandales, būs grūti orientēties un uzturēt kārtību.

Daudzo kurpju īpašniekiem vērts ieviest garākus plauktus, kur kurpes var izkārtot vairākās rindās vienu otrai blakus.

Ja daudzos apavu pārus vēlies paslēpt no acu skatieniem, tad tie jāglabā aiz skapja durvīm. Bet, lai apavi būtu viegli pārredzami skapī, ievies speciālos apavu režģu plauktus, kas neradīs tumšu vidi.

Tikpat ērts un praktisks risinājums apavu uzglabāšanai ir ar izvelkamiem plauktiem, kas ierīkoti slīpā veidā. Arī šādi apavi ir viegli pārredzami un ērti uzglabājami.

No visiem apaviem vissarežģītāk ir uzglabāt tieši zābakus, jo tie ir gari un parastajos plauktos tiem ne vienmēr izdodas atvēlēt vietu, turklāt kastēs arī tie neielien. Šādām situācijām var ierīkot zemāku stangu skapī un ar speciāliem pakaramajiem iekarināt apavus tajā. Tādā veidā ne tikai ērti uzglabāsies apavi, bet arī nesabojāsies to izskats, jo tie tiks atbilstoši glabāti.

Zābakiem var izveidot arī augstākus plauktus, kas ļaus tos uzglabāt tāpat kā kurpes, tikai vieta būs plašāka un nenāksies tos atlocīt uz vienu vai otru pusi.

Lai katrs pats varētu orientēties savu kurpju krājumos, var izveidot nosaukumus katram plauktam vai atvilktnei un tad katrs pats būs atbildīgs par kārtības uzturēšanu.

Izvēloties un ieviešot piemērotāko apavu uzglabāšanas veidu, der atcerēties, ka apavi vienmēr plauktos jāliek tīri, pretējā gadījumā tie ļoti ātri sasmerēsies un plauktos krāsies smilšu kaudzītes.

Tags

Apavu glabāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form