Kā mājas apstākļos izmazgāt spilvenus?
Foto: Shutterstock

Tā kā spodrības mēneša tīrīšanas darbi joprojām rit pilnā sparā, arī spilvenu mazgāšana var tikt iekļauta darāmo darbu sarakstā. Ja neesi pārliecināts par pareizu spilvenu mazgāšanu, šie goodhousekeeping.com sniegtie padomi būs īstajā laikā.

Pirms ķeries klāt pie mazgāšanas procesa, svarīgi tomēr iepazīties ar ražotāja norādījumiem ar piemērotu temperatūru un mazgāšanas veidu. Pirms mazgāšanas spilvens jāizņem no pārvalka, ja tāds ir. 

Spilvenus vislabāk mazgāt veļas mašīnā (ja vien uz birkas nav norādīts aizliegums), turklāt vienā reizē vislabāk mazgāt divus spilvenus, ja vien tie nav ļoti lieli. Centies spilvenus ievietot ierīcē nevis saņurcītus, bet izklātus vertikālā veidā.

Vislabāk ieteicams izmantot šķidro veļas mazgāšanas līdzekli, taču ar jebkura līdzekļa izmantošanas daudzumu nevajadzētu pārspīlēt.

Mazgājot spilvenus veļas mašīnā, uzstādi režīmu saudzīgai veļas mazgāšanai (Delicate).

Polsterēto spilvenu mazgāšanā labāk neizmantot veļas mašīnu, jo tie uzsūc daudz ūdens. Vispirms šie spilveni ir jāizsūc ar putekļu sūcēju no abām pusēm. Mazgāšanu šiem spilveniem ieteicams veikt ar rokām, lai materiāls nesabojātos un joprojām labi kalpotu. Mazgājot šos spilvenus ar rokām, jābūt uzmanīgiem, jo tie uzsūc daudz ūdens un kļūst smagi. Ja ir pieejama veļas žāvētāja ierīce, tad šos spilvenus var ievietot tajā, vidēji siltā temperatūrā uz 20 minūtēm. Ja spilvens tiek žāvēts bez papildus ierīcēm, tad nepieciešams pirms žāvēšanas to kārtīgi nospiest no liekā ūdens un tad jāizklāj žāvēties uz kādas virsmas. Ātrāks žāvēšanas process būs tad, ja spilvens tiks ietīts mitruma uzsūcošā dvielī.

Dūnu spilvenus, tāpat kā dūnu jakas jāmazgā saudzīgā režīmā, pievienojot speciālās vai tenisa bumbiņas veļas žāvēšanas procesā, kas nepieļaus pildījumam sakristies. Ūdens temperatūrai nevajadzētu būt lielākai par 30 grādiem un centrifūga apgriezieniem uzstādītiem ne vairāk kā par 1200 apgriezieniem.

Ja tiek izmantota veļas žāvētāja ierīce, tad temperatūrai nevajadzētu būt pārāk augstai. Vēl labāks efekts žāvēšanā būs tad, ja tiks pievienotas speciālās žāvēšanas vai tenisa bumbiņas, lai spilvens atgūtu sākotnējo formu.

Tags

Spilveni Veļas mazgāšana

Comment Form