Izzināšanas iespējas zem atklātām debesīm: septiņi saistoši brīvdabas muzeji Baltijā
Foto: LETA

Ja ir vēlēšanās ne tikai izlocīt kājas, bet arī kaut ko uzzināt un labi pavadīt laiku, lieliskas alternatīvas šajā laikā, ceļojot atbildīgi, ir brīvdabas muzeji, kas daudz nepiespiestākā gaisotnē ļauj izzināt ko jaunu. Šajā reizē "Tūrisma Gids" izraudzījies septiņus Baltijā meklējamus brīvdabas muzejus, kas būs interesanti visai ģimenei.

Modernās mākslas muzejs zem atklātām debesīm Lietuvā

Pusstundas attālumā no Viļņas, Lietuvā, atrodas kāds visai savdabīgs parks, kas noteikti vilina ar dažādajiem objektiem dabā. Tas ir Eiropas centra muzejs. Šajā modernās mākslas muzejā zem atklātām debesīm atrodas vairāki interesanti vides un mākslas objekti, kas saistoši būs kā lieliem, tā maziem.

Parks dibināts 1991. gadā un to paveicis tēlnieks Gintars Kaross. Parks ir 55 hektārus plašs un tajā atrodamas vairāk nekā 100 skulptūras, kuras radījuši vairāki desmiti mākslinieku.

Izzināšanas iespējas zem atklātām debesīm: septiņi saistoši brīvdabas muzeji Baltijā
Foto: Shutterstock

Parkā var atrast gan interesantas akmens "olas", gan milzu krēslus un neparastus slidkalniņus, gan arī īpašu televizoru kolekciju, kuras tapšanā izmantoti vairāk nekā trīs tūkstoši šo elektrisko ierīču. Kā izceļ tūrisma ceļvedis "Vilnius tourism", lielo televizora kolekciju pamanījuši pat Ginesa pasaules rekordu pārstāvji.

Vairāk informācijas šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form