Lielais Šokolādes ūdenskritums, ko savām acīm iespējams lūkot vien dažas reizes gadā
Foto: Shutterstock

Aptuveni 56 metrus augsts, augstumā apsteidzot savus rada gabalus, tostarp Niagāras ūdenskritumu, "Grand Falls" jeb Lielais ūdenskritums prot pārsteigt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis dabas brīnums meklējams Arizonā, ASV, un tā stāsts sākās ļoti senā pagātnē ar vulkānisku izvirdumu, radot varenas kaskādes un liekot turp plūstošajai upei velties pāri klinšainajiem pauguriem.

Lai arī izmēros šis ūdenskritums ir visai iespaidīgs, lai to redzētu savām acīm, būs jāpielāgojas ūdenskrituma režīmam. Proti, ūdens šļakatas kaskādes nerotā ikdienā, bet gan tikai dažas reizes gadā – to savā varenībā var redzēt tad, kad kūst sniegs, vai arī pēc ilgstošākiem lietus periodiem. Pārējā laikā paveiksies, ja šeit sanāks manīt kaut nelielu ūdens tērcīti.

Protams, ūdenskritums izceļas ar savu krāsu. Šādu ūdenskrituma toni iespējams novērot tādēļ, ka, iespaidīgajai straumei mērojot ceļu līdz kaskādēm, tā līdzi paņem arī smiltis. Tieši ūdenskrituma toņa dēļ tas iesaukts arī par Šokolādes ūdenskritumu.

View this post on Instagram

A post shared by Capture Arizona (@capturearizona) on Jul 31, 2019 at 7:53pm PDT

Ar citiem burvīgiem ūdenskritumiem vari iepazīties šeit.

Tags

Iespaidīgi ūdenskritumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form