Pārsteigumiem pilnas, bet nenovērtētas: astoņas pilsētas, ko ceļotāji nepelnīti aizmirst
Foto: Shutterstock

Pasaulē ir neskaitāmi daudz neparastu, interesantu un burvīgu pilsētu, taču, plānojot ceļojumu, jāpieņem grūts lēmums, ar kuru iepazīties tuvāk. Lūk, esam apkopojuši dažādas lielvalstu pilsētas, kuras tiek sauktas par "tūristu nenovērtētām"! Iespējams, kādā esi bijis arī tu – ja ne, steidz tās iekļaut nākamā ceļojuma maršrutā.

Šīs, protams, nav vienīgās pilsētas, kuras liekamas nepelnīti nenovērtēto sarakstā - tādas pasaulē ir ļoti daudz. Tām ir ko piedāvāt ceļotājiem, tāpēc vēlamies tev par tām pastāstīt plašāk!

Bāzele, Šveice

Bāzele ir Šveices pilsēta, kas atrodas valsts pašos ziemeļos, pavisam tuvu Francijai un Vācijai, tāpēc tajā var novērot dažādas kultūru un arī valodu sajaukšanās iezīmes. Tajā būs ko redzēt gan kultūras mīļotājiem, gan arī miera un klusuma meklētājiem. Tā kā Šveice vienmēr karos pamanījusies būt neitrāla, tad par spīti savai netālajai atrašanās vietai netālu no Francijas un Vācijas, Bāzele nav konfliktos izpostīta un saglabājusi vēsturisko šarmu. Bāzelē apskates vērtas ir mākslas muzejs, zoodārzs un vecā universitāte, kur strādājuši vairāki pasaulslaveni zinātnieki.

Pilsēta atrodas Reinas upes krastos, tāpēc tā jau izsenis kalpojusi kā nozīmīga transporta un tirdzniecības pilsēta.

Lielākais gada mākslas pasākums ir "ART Basel" festivāls, kurš šogad norisināsies no 14. līdz 17. jūnijam – tas apvieno 291 pasaules muzeja mākslas darbus, piedāvājot apskatīt vairāk nekā četru tūkstošu dažādu mākslinieku darbus.

Tags

Beļģija Itālija Kanāda Ziemeļmaķedonija Serbija Vācija Maroka Šveice

Comment Form