Fоtо: Shutterstock
2018. gads ir veiksmīgi sagaidīts, kas nozīmē, ka jāmetas atpakaļ darbos un jāsāk īstenot jaunā gada apņemšanās. Iespējams, kāds šajā sarakstā iekļāvis arī jaunu un neparastu vietu iepazīšanu, tāpēc vēlamies pastāstīt par 10 interesantām un neparastākām vietām pasaulē, kuras šogad varētu kļūt par iemīļotiem tūristu galamērķiem, BBC ekspertuprāt.

Neatklātais Balkānu dārgums - Serbija

Balkānu valstis savu popularitāti nezaudē, tāpēc daudzi turpina savos ceļojumos doties, piemēram, uz burvīgo Horvātiju vai noslēpumaino Melnkalni. Turpretī braucienu uz turpat blakus esošo Serbiju līdz šim izvēlējies vien retais, tāpēc 2018. gads šajā statistikā varētu ieviest korekcijas.

Serbijas galvaspilsēta Belgrada pēdējos gados apstiprinājusi, ka naktsdzīve šeit ir ne mazāk sliktāka kā citās lielajās Eiropas valstīs. Pozitīvi uzsverams fakts, ka pilsēta attīsta arī šo atpūtas lauciņu, verot durvis jaunām, augstas kvalitātes vietām.

Bieži tūristi izmanto iespēju izbraukt ar Balkānu ekspresi, kura maršruts ved no Belgradas uz Bāru. Ceļa garums ir 550 kilometri, un brauciena laikā ir iespēja baudīt brīnišķīgus dabasskatus. 2017. gadā tas tika atklāts no jauna pilnā krāšņumā, tāpēc tagad tūristi var sparīgi atkal doties pilnvērtīgā ceļā.

  • Ar dažādām skaistām un pārsteidzošām Balkānu vietām iepazīties var šajā rakstā.

Maltas galvaspilsēta Valleta

Fоtо: Shutterstock

2018. gads ir īpašs Maltas galvaspilsētai Valletai, jo tā nosaukta par šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Ceļojums uz Maltu var izvērties ļoti daudzveidīgs, piemēram, 20 minūšu laikā, kuras pavadīsi autobusā, acīm pavērsies gan senajai Grieķijai, gan arī Tuvajiem Austrumiem raksturīgi skati – tāpat kafejnīcās varēs izbaudīt gan itāļu pastu, gan arī kārtīgus un sulīgus kebabus.

Viens no galvenajiem arhitektūras brīnumiem ir Svētā Jāņa baznīca (St John's Co-Cathedral), kuru daudzi ceļotāji iecienījuši, dodoties uz šejieni. Valleta ir viena no pirmajām vietām pasaulē, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, visblīvākās vēsturisko arhitektūras pieminekļu koncentrācijas dēļ.

Īrijas zemo cenu aviosabiedrība "Ryanair", sākot no pagājušā gada 29. oktobra, piedāvā tiešos lidojumus no Rīgas uz Maltu, tāpēc nokļūt galamērķī kļuvis vēl vieglāk. Šādi lidojumi pieejami divas reizes nedēļā.

Lietusmežu parks Kambodžā

Fоtо: Shutterstock

Iespējams, šogad vēlies tuvāk iepazīties ar Āzijas valstīm – ja tā, Kambodža ir lielisks variants, kurā smelties vēl nebijušas emocijas. Valsts dienvidrietumu daļā atrodas Kambodžas lielākais nacionālais dabas parks Botum Sakor, kurā var skatīt gan iespaidīgos lietus mežus, gan arī piekrastēm raksturīgus augus.

Tieši šajā parkā mīt lielākā Āzijas ziloņu populācija, kuru ieskauj ūdenskritumi, nelieli ciematiņi, retas putnu sugas u.c.

Šogad parka teritorija piedzīvos pārmaiņas – starp šo un Kiriromas nacionālo parku tiks izveidots atpūtas komplekss, kuras idejas autors ir Bils Bensijs, viens no Āzijas populārākajiem luksuss viesnīcu dizaineriem, vēsta BBC.

Šis nelielais komplekss tiks veidots dabai draudzīgi, lai glābtu vietu no masveida mežu izciršanas, un piedāvās ceļotājiem eksotisku atpūtu gan tur esošajā restorānā, gan arī tālākās parka ekskursijās.

Tālais pasaules nostūris – Pērta

Fоtо: Shutterstock

Protams, Sidneja un Melburna Austrālijā ir ārkārtīgi skaistas pasaules pilsētas, kuru krāšņums liek iemirdzēties teju visu acīm, taču ar tūristu pārpilnību tur noteikti jārēķinās. Lieliska alternatīva ir Pērtas (Perth) pilsēta, jo īpaši tagad, kad tajā nokļūt kļuvis daudz vieglāk, tāpēc ka Austrālijas lidsabiedrība "Qantas" no 2018. gada marta piedāvās lidojumus no Londonas tieši uz šo pilsētu.

Pērta ir viena no Austrālijas tālākajām pilsētām, un šis varētu būt viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem doties un to apskatīt. Tāpat šeit ir ārkārtīgi daudz kafejnīcu un bāru, kuros ieturēt maltīti – tik daudz, ka uz to skaits uz vienu iedzīvotāju pārsniedz Melburnas un Sidnejas rādītājus.

Puebla - ceturtā lielākā Meksikas pilsēta

Fоtо: Shutterstock

Meksikas vārds pasaulē bieži vien izskanējis kulinārijas jomā, tāpēc arī daudzas pilsētas tiek asociētas tieši ar to. Taču Puebla nav tikai vieta ar bagātīgu kulinārijas vēsturi un nākotni – te, piemēram, ir arī valsts senākā bibliotēka un iespaidīgas baroka baznīcas.

Jāpiebilst gan, ka pagājušā gada septembrī šajā teritorijā tika piedzīvota zemestrīce, tāpēc dažās baznīcās vēl joprojām norisinās seku novēršana un rūpīga pārbaude.

Pēdējos gados Pueblā atvērtas vairākas augstas klases viesnīcas, kuras jau pamazām piesaista šai nezināmajai, taču skaistajai pilsētai tūristu uzmanību. Arī šogad pie sasniegtā nav plānots apstāties. un jaunu viesnīcu "ienākšana" Pueblā turpināsies.

Taču – vai zināji, ka Meksikā atrodas arī viena no skaistākajām pludmalēm pasaulē? Spilgta un krāsaina – tā raksturojama šī pludmale ar nosaukumu Paraiso (Playa Paraiso). Plašāk par to lasi šeit.

Piedzīvojumu sala Krēta

Krētu mēdz saukt arī par Dievu salu, grieķu dievu valdnieka Zeva dzimšanas vietu un Eiropas civilizācijas šūpuli. Tā ir viena no populārākajām Grieķijas salām, kurā gandrīz visu gadu var pavadīt saules kompānijā, izzinot bagātīgo vēsturi un iepazīstot arheoloģiskos dārgumus.

Krētas galvaspilsēta 2017. gadā piedzīvojusi ievērojamu tūristu plūsmas pieaugumu. Iemesls tam varētu būt Krētas piedāvātā daudzveidība, sākot no kalniem, ielejām un beidzot ar smilšainajām pludmalēm un vilinošo ūdeni.

Šajā salā ir vieta ar nosaukumu Festa - Krētas reliģiskais un kultūras centrs, kurā savulaik uzcelta viena no lielākajām valdnieka pilīm. Savukārt 18 kilometrus garā Samarijas aiza atrodas Krētas rietumos un vietējie to sauc par Farangas jeb Vareno aizu.

Ar skaistākajām Krētas pludmalēm iepazīsties šajā rakstā.

Olimpisko spēļu norises vieta - Phjončhana

Fоtо: Shutterstock

Olimpiskās spēles ir liels notikums itin visiem – gan sportistiem, gan skatītājiem. Šogad vērosim ziemas sporta veidu sacīkstes, kuras notiks Dienvidkorejā, kalnu reģionā Phjončhanā, kas ir zināmākais ziemas sporta veidu apgabals šajā reģionā. Olimpisko spēļu dēļ uz Phjončhanu februārī plūdīs liels skaits ceļotāju un interesentu, un šī iemesla dēļ nokļūšana uz to šobrīd ir daudz vienkāršāka.

  • Te atradīsi noderīgu informāciju par vīzām, ieceļošanu un pie kā vērsties pēc palīdzības Korejas Republikā.

Pagājušā gada decembrī tika atklāta ātrvilciena līnija, kas savieno Phjončhanu ar Seulu, un šāds brauciens aizņem tikai stundu. Arī tad, ja Ziemas olimpiskās spēles nav tavā interešu lokā, šī vieta piedāvā kvalitatīvu atpūtu ikvienam, kuram sirdij tuvi ir kalni, slēpošana un citāda veida atpūta sniegā.

Šajā rakstā izlasi par lietuvieša ceļotāja pieredzi un dramatisko atšķirību uzskaitījumu Ziemeļkorejā un Dienvidkorejā.

Jūrasbraucēju valsts centrs – Lisabona

Fоtо: Shutterstock

Tramvaju, flīžu un funikulieru pilsēta Lisabona ikvienam tās viesim atgādina par Eiropas zelta laikmetu. Tā ir ne tikai viena no krāšņākajām, bet arī tūristiem draudzīgākajām pilsētām, kam ir gods būt par vecāko galvaspilsētu Rietumeiropā.

Nacionālā aviokompānija "airBaltic" no Rīgas uz Lisabonu sāks lidot no 2018. gada 27. marta, tā kā nokļūt skaistajā pilsētā šogad būs vēl vieglāk.

Šis gads Portugālē ir īpašs dažādu iemeslu dēļ, un viens no tiem ir fakts, ka tur šogad notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss. Pirmo reizi 53 gadu laikā! Protams, nevar nepieminēt arī gardos jūras velšu ēdienus, kuri šeit tiek pasniegti svaigi ik dienu.

Noderīgu informāciju, plānojot savu ceļojumu uz Portugāles galvaspilsētu Lisabonu, atradīsi šajā rakstā.

Baroka pilsēta Kahamarka Peru

Fоtо: Shutterstock

Liela daļa ceļotāju, dodoties uz Peru, izvēlas apskatīt Maču Pikču teritoriju, kas patiesi ir iespaidīga, taču tur ir vēl daudzas citas pārsteidzošas vietas, piemēram, Kahamarka (Cajamarca).

  • Pieredzes stāstu par ceļojumu uz Maču Pikču lasi šeit.

Šajā pilsētā, kura atrodas valsts ziemeļu daļā, ir daudzu skaistu baroka baznīcu īpašniece, piemēram, dievmans ar nosaukumu Belen (redzams attēlā), kuru noteikti vērts apskatīt. Runājot par festivāliem un pasākums, lielākais gada notikums norisinās no 10 līdz 14 februārim, kura laikā pilsētā kūsā dzīvība – notiek dažādi gājieni, dzīvās mūzikas koncerti u.c.

Nagano Japāna

Fоtо: Shutterstock

Uz Japānas pilsētu Nagano mūsdienās ceļo cilvēki no visas pasaules. 1998. gadā šeit notika ziemas olimpiskās spēles, taču pēc diviem gadiem Japānā, Tokijā, norisināsies vasaras spēles, atklājot jaunu tūristu vilni.

Šī iemesla dēļ jau šobrīd Tokijas apkārtnē tiek atvērtas dažādas jaunas viesnīcas, tāpēc arī Nagano kļūst par netālu un ievērības cienīgu galamērķi.

Dabas un dzīvnieku mīļiem šeit ieteicams apmeklēt Jigokudani savvaļas pērtiķu parku. Neskatoties uz to, ka vieta ir visiem labi zināma, divus kilometrus garā taciņa cauri mežam nav ārkārtīgi apmeklēta – iemesls tam ir takas šaurums un sniegs, kas zemi klāj četrus mēnešus gadā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !