Bauskā pirmo reizi notiks Vimbu svētki
Foto: AFI

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 16. aprīlī Mūsas upes krastā pirmo reizi norisināsies "Vimbu svētki". Šajos svētkos liela nozīme būšot ne tikai makšķerēšanai, bet arī aktivitātēm dāmām un bērniem, kā arī Lieldienu tradīcijām, pastāstīja Bauskas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

"Bauska "Vimbu svētkiem" ir lieliski piemērota, jo šeit satiekas ne tikai cilvēki, bet arī upes, kas mums ir bagātas ar zivīm. Tāpat veiksmīgi sagadījies, ka labākais vimbu laiks šogad sakrīt ar Lieldienām – tā mēs varam šos divus svētkus apvienot," stāsta Bauskas Kultūras centra pasākumu producente Līga Stankeviča.

Ikviens apmeklētājs, kam būs iegādāta makšķerēšanas licence, varēs sacensties vimbu ķeršanas meistarībā, vadoties pēc Bauskas novada domes saistošajiem noteikumiem makšķerētājiem, turklāt dalībnieki, kas dienas gaitā būs tikuši pie brangākās un garākās vimbas, saņems īpašas balvas.

Kamēr makšķernieki būs aizņemti, pierādot savas prasmes labas gribas makšķerēšanas sacensībās, citi "Vimbu svētku" viesi varēs piedalīties dažādās Lieldienu izdarībās, klausīties Ivo Grīsniņa-Grīšļa un folkloras kopas "Dreņģeri" uzstāšanās, kā arī apmeklēt trīs pasākumu teltis – dāmu, bērnu, kā arī virtuves telti.

Vairākus metrus garajā kūpinātavā tiks gatavotas vimbas, kas iepriekš būs notīrītas un marinētas blakus esošajā virtuves teltī. Šādi apmeklētāji varēs sekot līdzi zivs gatavošanas procesam, sākot no tās noķeršanas brīža, turklāt ikviens zivju cienītājs varēs nobaudīt gardo gala rezultātu.

"Vimbu svētkos" būs iespēja iegādāties dažādus gardumus un amatnieku darinājumus mājražotāju tirdziņā, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, kā arī priecīgi un interesanti sagaidīt pavasara saulgriežus Mūsas upes krastā.

Vairāk informācijas: www.kultura.bauska.lv

Ko vēl apskatīt Bauskā, lasiet šeit.

Jāpiebilst, ka arī Kuldīgā šopavasar, 29. aprīlī, tiks svinēti tradicionālie vimbu svētli "Lido zivis Kuldīgā". Vairāk lasiet šeit.

Tags

Bauska Bauskas novada dome Bauska Latvija Eiropa

Comment Form