Egļu ceļš, gaismas dārzs un bezmaksas slidotavas atklāšana: ko darīt Otrajā adventē
Foto: DELFI

Neraugoties uz plašo tirdziņu piedāvājumu, kur iegādāt dažādus labumus un jaukas dāvanas, kā arī iespējām doties tuvāk pie dabas, šajās brīvdienās netrūkst arī dažādu interesantu pasākumu, kur var noķert svētku sajūtu. Kur doties? "Tūrisma Gids" izcēlis dažas interesantas idejas Otrās adventes pavadīšanai.

Ziemassvētku egļu ceļš

Šogad festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš" atzīmē savu 10 gadu jubileju un joprojām ir vienīgais Ziemassvētku tematikai veltītais urbānās mākslas un vides dizaina festivāls Eiropā. Kopš festivāla sākuma kopumā radīti vairāk nekā 200 oriģināli mākslas un vides dizaina darbi. Vairāki festivāla objekti ir eksponēti Latvijas kaimiņvalstu galvaspilsētās − Tallinā un Viļņā. Tas ir pamanīts un novērtēts arī Vācijas, Itālijas, Japānas, Krievijas un citu valstu medijos, atzīstot to par vienu no savdabīgākajiem, apskates vērtiem pasākumiem Eiropā. Festivāls ir atspoguļots retrospektīvās fotogrāfiju izstādēs "Rīgas egles stāsts", kas bijušas apskatāmas Briselē (Beļģija) un Pori (Somija).

Egļu ceļš, gaismas dārzs un bezmaksas slidotavas atklāšana: ko darīt Otrajā adventē
Foto: DELFI


Festivāla jubilejas gadā lielākoties vides objekti būs apskatāmi Kronvalda parkā. Ikviens interesents no 6. decembra līdz 12. janvārim tiek aicināts sekot festivāla ceļvedim un doties pastaigās, īpaši vakara stundās, kad ieslēdzas pilsētas apgaismojums.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt laikā, kad ielās iedegas spuldzes, palīdzēs īpaši sagatavota karte, kas pieejama gan šeit, gan tūrisma informācijas centros. Plašāk lasi te.

Tags

Ziemassvētki

Comment Form