Foto: Jūrmalā atklāts Kauguru atpūtas parks
Foto: Publicitātes foto

Jūrmalā atklāts Kauguru parks, kas ir jauna pilsētas atpūtas, sporta un pastaigu vieta 3,8 hektāru platībā.
Pabeigta arī parka teritorijā esošo ēku – jauniešu mājas un sabiedrisko pakalpojumu ēkas – izbūve, informē Jūrmalas valstspilsētas administrācijas pārstāve Zane Leite.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Parkā ierīkotas sporta un aktīvās atpūtas zonas, āra trenažieru laukums 570 kvadrātmetru platībā, basketbola laukums un laukums slidotavai. Jauniešu sportiskajām aktivitātēm izbūvēts skeitparks 915 kvadrātmetru platībā ar 350 kvadrātmetru plašu nojumi. Mazākajiem parka apmeklētājiem pieejami rotaļu laukumi kopumā 1240 kvadrātmetru platībā. Zaļās zonas parkā veido 61% no kopējās parka teritorijas, ierīkots dekoratīvs rododendru dārzs ar dīķi, iekārtota arī pikniku zona gandrīz 500 kvadrātmetru platībā.

Veidojot parka labiekārtojumu, iestādīti gandrīz 400 skuju kokaugu, tajā skaitā 200 kalnu priedes, kadiķi, vairāk nekā 1300 lapu kokaugu, tostarp mandeles, lazdas, rododendri, hortenzijas, grimoņi, spirejas, kā arī vairāk nekā 2000 dažādu ziemciešu.

"Vairākus gadus rūpīgi plānotā iecere ir realizējusies, un jūrmalniekiem arī Kauguros ir pilnvērtīgs atpūtas parks, līdzīgs kā jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītais Dzintaru mežaparks pilsētas centrālajā daļā.

Veidojot Kauguru parku, domājām, lai tajā ir ko darīt visu paaudžu jūrmalniekiem – kā ģimenēm ar bērniem, jauniešiem, jauniem cilvēkiem, tā cilvēkiem gados. Šeit ir vietas, kur pasportot, pavadīt laiku ar bērniem, draugiem, pikniku vietas, skaistas atpūtas vietas zaļajās zonās, tā arī skeitparks," saka Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. "Man ir prieks redzēt, ka jūrmalnieki parku jau pirmajās dienās aktīvi izmanto un novērtē. Turpinām veidot Jūrmalu mūsu iedzīvotājiem par labāko dzīvesvietu."

Jauniešu mājas ēkai ir divi stāvi ar telpu kopējo platību 1805 kvadrātmetri. Ēkas pirmajā stāvā ir izveidotas telpas jauniešu aktivitātēm, arī mūzikas un foto studija, tehniskā studija un resursu centrs, bērnu rotaļu istaba, kā arī telpas uzņēmējiem – kafejnīca, labierīcības un tehniskās telpas. Ēkas otrajā stāvā ir multifunkcionāla zāle un biroja telpas, arī āra terase un vieta brīvdabas kino norisēm.

Sabiedrisko pakalpojumu ēkas kopējā platība ir 232 kvadrātmetri. Ēkā ir ierīkotas kafejnīcas un aktīvās atpūtas inventāra nomas telpas, kā arī tualešu telpas parka apmeklētājiem. Jauniešu māja un sabiedrisko pakalpojumu centrs durvis apmeklētājiem vērs vēlāk. Drīzumā tiks organizēta jauniešu mājā un sabiedrisko pakalpojumu ēkā esošo, uzņēmējiem paredzēto telpu nomas izsole. Jauniešu māja tiks atvērta pēc telpu aprīkošanas darbu pabeigšanas.

Parka teritorijā izbūvēta arī autostāvvieta vairāk nekā 60 automašīnām, kā arī velonovietnes. Projekta ietvaros izveidoti satiksmes pieslēgumi esošo pilsētas ielu tīklam, piebraucamais ceļš parka teritorijai un gājēju iela, izbūvēta ūdenssaimniecības un siltumapgādes infrastruktūra, kas nodrošinās inženiertehniskos pakalpojumus gan komersantiem saimnieciskās darbības veikšanai, gan publiskās infrastruktūras vajadzībām.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form