Idejas atpūtai uz ūdens Gulbenes novadā
Foto: Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”

Maijs mūs ir lutinājis ar īpaši saulainu laiku, un aktīvā ūdens tūrisma sezona jau ir sākusies. Arī Gulbenes novadā tūrisma objekti, kas piedāvā aktīvo atpūtu pie ūdens, aicina izbaudīt siltākas dienas ezeru, upju un dīķu krastos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stāmerienas pagasts, kas var lepoties ar vairākiem lieliem ezeriem, piedāvā dažādas iespējas atpūtniekiem baudīt ūdens priekus. Aktīvas atpūtas vieta "Xalianse" piedāvā SUP dēļu nomu, ar kuriem var doties izbraucienos pa Stāmerienas ezeru. Atpūtas kompleksā "Ziedugravas" pieejama katamarānu un laivu noma, lai baudītu Pogas ezera burvību. Savukārt blakus esošais atpūtas komplekss "Sonāte" piedāvā iespēju nomāt ūdens bumbas.

Atpūtas kompleksā "Vonadziņi" Stāmerienas pagastā pie Ludza ezera pieejama labiekārtota pludmale, katamarānu, airu un kanoe laivu noma, kā arī var doties makšķerēt. Turpat blakus esošajā "Zušu namā" arī pieejama peldvieta un laivu noma, kā arī kuteri, ūdensmotocikli un ūdensslēpes.

Tirzas pagastā lauku mājās "Kalnāres" ir pieejama aktīva un dinamiska izklaide – kabeļveikbords. Kabelis ir 100 metrus garš un tas ir piemēros gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem. Lauku mājās arī pieejama pirtiņa, peldvieta un makšķerēšana, kā arī piknika un telšu vietas. Šāda veida kabeļveikbords ir vienīgais Gulbenes novadā.

Sudala ezera ielokā atrodas pirts un atpūtas vieta "Pincikājas", kas piedāvā iespēju baudīt laivu braucienus pa ezeru un makšķerēt. Savukārt Daukstu pagasta "Jaunārēs" ir iespēja izcelt savu lielo lomu kādā no teritorijā esošajiem dīķiem. Papildus "Jaunāres" piedāvā arī laivu un katamarānu nomu.
Arī ūdens daudzums upēs vēl ir pateicīgs laivošanai un Gulbenes novadā ir pieejamas laivu nomas Litenes pagastā "Laivot.lv", kas piedāvā kanoe laivas un smailītes laivošanai pa Pededzes un Gaujas augšteci, Aivieksti un citām upēm. Turpat Litenes pagastā laivu noma pieejama lauku mājās "Pededzes". Arī Lejasciemā ir iespēja kanoe laivu noma pašā Gaujas krastā.

Informāciju par šiem un citiem tūrisma objektiem un piedāvātajām ūdenssporta un atpūtas aktivitātēm varat atrast www.visitgulbene.lv sadaļā "Atpūties aktīvi". Turpat var uzzināt arī par citām tūrisma un atpūtas iespējām Gulbenes novadā.

Tags

Aktīvā atpūta Gulbene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form