Vēl neredzēti un jauni apskates objekti viesmīlīgajā Lietuvā
Foto: Publicitātes foto

Lietuva ir valsts, ko ceļotāji no Latvijas apmeklē visbiežāk. Protams, visiem zināmi un iecienīti galamērķi ir Viļņa, Kauņa un Palanga, bet pēdējā laikā atklāti daudzi interesanti apskates objekti arī mazākās pilsētiņās. Savukārt lielie un iecienītie galamērķi piedzīvojuši uzlabojumus - atkal apskatāms delfinārijs, Druskininkos atklāta kilometru gara gaisa vagoniņu līnija, bet Klaipēdā - māja ar kājām gaisā. Lūk, šī gada interesantākie apskates objekti Lietuvā!

Lietuvas lepnums – četru ūdeņu reģions

Jaukas pilsētas un pilsētiņas, krāšņas dabas ieskauti ciemi, iedvesmojoši dabas skati, tūkstošgadēs mērāmā lietuviešu un žemaišu reģiona vēsture, cauri gadiem saglabāta kultūra, koptas tradīcijas, silti un draudzīgi cilvēki. To visu un vēl vairāk atradīsiet Lietuvas piekrastē – četru ūdeņu reģionā, kuru apskalo Baltijas jūras viļņi un Kuršu joma. Īpaši populārs šis reģions ir vasarā.

Vēl neredzēti un jauni apskates objekti viesmīlīgajā Lietuvā
Foto: Shutterstock

Kaut arī Lietuvai ir īsa jūras robeža (99 km), tai tiešam ir daudz, ko piedāvāt. Piejūras reģiona centrs ir Klaipēdas pilsēta, kurā atrodas Lietuvā vienīgā jūras osta. Tā ir senākā Lietuvas pilsēta, skaista, vilinoša un mājīga. Tālāk uz ziemeļiem - Palangas kūrorts, kurā dzīve kūsā, atpūtnieki nonāk dažādāko izklaižu un kultūras pasākumu virpulī. Tuvāk Latvijas robežai ir Sventāja – pilsēta, kura tiek uzskatīta par ģimenes kūrortu.

Savukārt Kuršu kāpas – UNESCO pasaules mantojuma objekts – starp divām ūdens stihijām ir īsts smilšu, vēja un cilvēku radīts brīnums. Pilnīgi citādāk izskatās Kuršu jomas austrumu piekraste. Zivīm bagātā Nemunas delta, kas apbur ar leknās dabas skaistumu, dzīvnieku un augu bagātību, bet blakus esošajos zvejnieku ciemos pastāvīgi smaržo žāvētas zivis. Tāpat Lietuvas rietumu teritorijā atradīsiet sakrālo pilsētu – Kretingu, kā arī Lietuvas akmeņu galvaspilsētu – Skodu.

Vēl neredzēti un jauni apskates objekti viesmīlīgajā Lietuvā
Foto: Publicitātes foto

Pēdējos gados šajā reģionā atklāti vairāki jauni tūrisma objekti. Lietuvas jūras muzejs aicina visus uz atjaunoto delfināriju. Savukārt dinozauru parks piedāvā lielāko sezonas jaunumu – apgriezto māju (titulbildē) un jaunus dinozaurus. Vairāk par šo parku lasiet šeit.

Klaipēdā drīz durvis vērs atjaunotā pilsvieta, pils muzejs ar jauno konferenču centru.

Vēl neredzēti un jauni apskates objekti viesmīlīgajā Lietuvā
Foto: Publicitātes foto

Pagājušā gada novembrī darbību sāka Lietuvas rietumos lielākais brīvā laika un dziedniecības centrs - "Atostogų parkas" ("Atvaļinājumu parks"), bet pavasarī tiks atklāta jauna ziedu taka gājējiem un velosipēdistiem ap jomu no Jodkrantes dienvidu daļas līdz zivju gārņu un jūras kraukļu perēšanas vietām.

Palangas kūrorts viesus sagaidīs ar jaunu kultūras objektu, kas darbojas visu gadu, ar daudzfunkcionālu zāli, kas piemērota dažādiem koncertiem un festivāliem.

Vairāk informācijas atradīsiet šeit: www.klaipedosrajonas.lt

Tags

Lasāmgabali Lietuva Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form