Kocēnu novadā norisināsies izzinošs pārgājiens uz Madiešēnu purvu
Foto: Publicitātes attēli

Svētdien, 25. augustā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienu laikā Kocēnu novadā notiks izzinošs pārgājiens uz Madiešēnu purvu, kurā piedalīties aicināts ikviens, jo īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem, kuriem būs iespēja iejusties purva zinātnieka lomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārgājiens sāksies un noslēgsies vienuviet – pie Jura Neikena Dikļu pamatskolas. Pārgājiens norisināsies no pulksten 10 līdz aptuveni 14. Pārgājienu vadīs ezeru un purvu pētniece Dr.geol. Ilze Ozola un Kocēnu novada domes tūrisma un projektu speciālists Toms Treimanis. Pārgājiena maršruts vedīs pa Dikļu ciemu, "Zaļo dzelzceļu" līdz Madiešēnu purvam.

Šoreiz galvenā darbība notiks saistībā ar purvu. Varēs klausīties stāstījumā par purvu veidošanos. Stāsti par augiem, to pielāgošanos specifiskajai purva videi, par purva mūmijām, kūdras ieguvi un citi fakti par kūdras purviem. Tāpat pārgājiena laikā tiks urbti purva slāņi 1,5 metru dziļumā, lai redzētu, kas lācītim jeb purvam vēderā. Norisināsies arī putekšņus un sporu meklējumi, turklāt varēs apskatīt arī sūnas ļoti lielā palielinājumā ar papīra mikroskopu palīdzību.

Katrs no pārgājiena dalībniekiem saņems kūdras purva suvenīru. Noslēgumā – garda un spēkus atjaunojoša zupa.

Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu turisms@kocenunovads.lv vai šeit.

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmumiem 24. un 25. augustā aicina dabas draugus un aktīvas atpūtas cienītājus uz jau trešajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta. Ceļotāju dienām, kurās šogad īpaša uzmanība pievērsta klimata izmaiņu nelabvēlīgās ietekmes mazināšanai. Dabas un kultūrvēstures daudzveidība un videi draudzīga saimniekošana ir stūrakmeņi, kas raksturo šī gada Ceļotāju dienu piedāvājumu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Divu dienu garumā ikviens varēs atrast un izvēlēties sev piemērotus un interesantus pasākumus un aktivitātes – plānoti gan pārgājieni, gan velobraucieni, viesošanās lauku saimniecībās, foto orientēšanās, vides izziņas darbnīcas un pat neparastas ekspedīcijas. Vairāk informācijas šeit.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Kocēnu novads Pārgājiens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form