No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – lērums ideju, kā šogad līgot Zemgalē
Foto: Publicitātes attēli

Zemgale ar akciju “Zemgale aicina!” gada īsāko nakti un garāko dienu rosina piedzīvot interesantāk – dodoties pārgājienos un piedaloties uguns rituālos, pārņemot skaistākās līgošanas tradīcijas no lauku sētu saimniekiem, dziedot līdzi koncertos un izdejojoties zaļumballēs. Ar idejām par to, kā gada īsāko nakti pavadīt Zemgales pusē, "Tūrisma Gidam" dalījās Zemgales plānošanas reģiona speciālisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tautasdziesmu spēks Koknesē

Dabas un mūzikas notikums "Saulriets saulgriežos" aicina piedzīvot tautasdziesmu spēcīgo enerģētiku, sajust tajās ieslēptos kodus, sasmelties gaismu un spēku nākamajam ceļa gājumam kopā ar latviešu etnomūzikas grupu "Tautumeitas". Nāc, baudi, ļaujies sajūtām, ieelpo Latvijas dabas un mūzikas krāšņumu ar pilnu krūti! Koncertu varēs klausīties arī no laivām. Apmeklētāji uz pasākumu aicināti ierasties arī ar savām laivām un peldlīdzekļiem.
Kad: 21. jūnijā pulksten 20.

No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – lērums ideju, kā šogad līgot Zemgalē
Foto: Publicitātes attēli

Bauskā piestās "Limuzīns Jāņu nakts krāsā"

Vērienīgs koncerts Bauskas Pilskalna parka estrādē – veltījums leģendārajai Jāņa Streiča kinofilmai "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", kurai šogad aprit 40 gadu kopš tās uzņemšanas. Īpaši veidotā programmā Latvijā iemīļotu aktieru izpildījumā izskanēs gan visiem zināmās kompozīcijas no filmas skaņu celiņa, gan dziesmas no komponista Raimonda Paula plašās daiļrades – "Vālodzīte", "Te ir mana dzimtene" un daudzas citas. Koncertā piedalīsies Latvijas teātru dziedošie aktieri: Ērika Eglija-Grāvele, Elīna Vāne, Ieva Puķe, Lauris Dzelzītis, Imants Strazds, Lelde Dreimane un Edgars Pujāts.
Kad: 23. jūnijā pulksten 16.

Uguns mistērija Tērvetes pilskalnā

Vakars sāksies ar Edgara Lipora monoizrādi "Koklītes ceļojums", pasakas formā iepazīstinot ar dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem. Pēc tam visus gaida rotaļas un danči Edgara un Lilijas Liporu vadībā, bet vakara noslēgumā varēs piedalīties Uguns mistērijā, saulgriežu spēka un auglības uguni nesot Tērvetes pilskalnā un pēc tam laižot to lejā no kalna.
Kad: 22. jūnijā pulksten 21.

"Skroderdienas" Jēkabpils novadā

Kas gan būtu Jāņi bez "Skroderdienām"? Ar pavisam jaunu Imanta Strada iestudējumu pēc vairāku gadu pārtraukuma Jēkabpilī atkal būs iespēja redzēt visu laiku mīlētāko latviešu lugu "Skroderdienas Silmačos". Šoreiz – Krustpils saliņā.

Kad: 21. jūnijā pulksten 19.

No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – lērums ideju, kā šogad līgot Zemgalē
Foto: Publicitātes attēli

Kvēlojošas skulptūras Jelgavā

Pasta salā saulgriežu sagaidīšanu varēs izbaudīt neparastā formā – piedaloties lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozija noslēgumā. Te tiks veidotas šamota skulptūras, kas ir Zemgalei raksturīgs māls, sajaukts ar sīki sasmalcinātām apdedzinātām māla daļiņām, tādā veidā radot īpašu karstuma noturīgu un brīvdabas klimatiskajiem apstākļiem piemērotu materiālu. Kad skulptūras ieguvušas mākslinieku veidotās formas, tās tiek dedzinātas 1200 grādu karstumā, uzburot unikālu kvēlošanas šovu. Pēcāk mākslas darbi būs apskatāmi Pasta salas teritorijā, papildinot jau esošo šamota skulptūru parku.
Kad: 21. jūnijā pulksten 24.

Vēl citas iespējas svinēt saulgriežus Zemgalē

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizkraukles novadā
22. jūnijā Aizkrauklē pie kultūras centra maģiskie Līgo svētki Daugavas krastā ar mūzikas ritmiem, uguns elementiem un latviskām tradīcijām.
22. jūnijā Andreja Upīša memoriālās mājas dārzā Skrīveros ielīgošanas koncerts kopā ar Katrīnu Dimantu, kā arī amatnieku un mājražotāju tirgus.
23. jūnijā Zviedru skansts estrādē Pļaviņās Jāņu ielīgošana kopā ar muzikālo komēdiju dziesmu spēli "Preilenīte". Vēlāk zaļumballe ar grupu "Remershof".

Bauskas novadā

21. jūnijā saimniecībā "Vaidelotes" Codes pagastā vasaras saulgriežu rituāls ar ziedu vītnes vīšanu, deju koncertu, kopīgu dziedāšanu un dejošanu.

21. jūnijā vasaras saulstāvju Spēka dienā "Evertos" Bārbeles pagastā būs iespēja sagaidīt saulgriežus, izbaudot latviskos rituālus.

21. jūnijā, Zāļu vakarā, "Lielzemeņu" sētā Vecumnieku pagastā viss sāksies ar vainagu un vītnes pīšanu, apkārtnes pušķošanu un lāpu gatavošanu un turpināsies, balstoties uz latviskajām tradīcijām.

No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – lērums ideju, kā šogad līgot Zemgalē
Foto: Publicitātes attēli

Dobeles novadā

19. jūnijā "Nomadic Homes" Vītiņu pagastā aicina doties dabā un piedzīvot saulgriežu mistēriju, kopā ar Edīti Bēvaldi no augiem pagatavojot sev unikālas lietas skaistumam un veselībai.

Jēkabpils novadā

18. jūnijā Saulgriežu nakts pārgājiens "Kaldabruņa–Kažemāki–Sāra kalni" Rubenes pagastā, ko organizē biedrība "Sēlijas laivas". Pārgājiens sāksies ar bagātīgu kultūras programmu Kaldabruņas skolā, kur saimnieko biedrība "Ūdenszīmes", bet galamērķī – Sāra kalnos – gaidāms svētku ugunskurs un koncerts ar kapellu "Hāgenskalna muzikanti".

21. jūnijā – vasaras saulgriežu svētki zemnieku sētā "Atpūtas" Variešu pagastā kopā ar folkloras kopu "Delve". Tiks dziedāts, dancots, kurtas gunis, dedzināta pūdele, laists uguns plosts pa Aiviekstes upi un sagaidīta saulīte.

22. jūnijā nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot" Jēkabpils Mežaparkā pulksten 22. Līgo nakts skrējiena garums – 2,4 kilometri.

No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – lērums ideju, kā šogad līgot Zemgalē
Foto: Publicitātes attēli


Jelgavā un Jelgavas novadā

18. jūnijā Pasta salas brīvdabas koncertzālē "Mītava" norisināsies jau par tradīciju kļuvušais TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts "Gada īsākā nakts". Koncertu vadīs Jana Duļevska un Jānis Romanovskis. Pēc koncerta uz ballīti līdz rīta gaismai aicinās "Star FM" dīdžeji.

19. jūnijā ielīgošana pie Zaļenieku kultūras nama un lielajā zālē no pulksten 16.30 līdz 23. Būs amatnieku un gardumu tirdziņš, teātra izrādes, deju kolektīvu un kora uzstāšanās.

19. jūnijā ielīgošana Staļģenē ar meistarklasi un sadziedāšanos kopā ar kokles spēles studiju "Kokļu mežs", bet pēc tam Jaunsvirlaukas pagasta amatierteātra "Pieci +" izrāde "Līdumi".

Plašāka informācija par katru no pasākumiem rodama pašvaldību tūrisma informācijas centru vietnēs, kas apkopotas te.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizkraukle Bauska Dobele Edgars Pujāts Elīna Vāne Ērika Eglija Ieva Puķe Jana Duļevska Jāņi Jēkabpils Jelgava Krustpils Lauris Dzelzītis Lelde Dreimane Limuzīns Jāņu nakts krāsā Pārgājiens Rubene Sēlija Skroderdienas Silmačos Zemgale Tautumeitas Tērvete Vasara
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form