Slavenas klintis un to arkas, kas pēdējās desmitgadēs sākušas brukt vai vairs neeksistē
Foto: Shutterstock

Trešdien, 8. martā, pasauli pāršalca ziņa, ka uz mūžiem zudusi slavenā Azūra arka Maltā, kas bija ļoti iecienīts tūrisma objekts un iemūžināts neskaitāmās fotogrāfijās un filmās, tostarp tur filmētas seriāla "Troņu spēle" ("Game of Thrones") epizodes. Vairāk lasiet šeit. Tomēr šī parādība nav nekas neparasts un tieši tāpat kā izveidojusi neparastos klinšu objektus, erozija tos arī izposta. Lūk, vēl citi slaveni klinšu veidojumi, kas neatgriezeniski sabrukuši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Austrālijas klints arkas sabrukums okeānā atstāj tūristus

Slavenas klintis un to arkas, kas pēdējās desmitgadēs sākušas brukt vai vairs neeksistē
Foto: Shutterstock

Piemēram, Londonas arka pie Lielā okeāna ceļa Viktorijas štatā Austrālijā. Pirms nobrukuma 1990. gadā šeit bija vēl otra arka, kas bija pazīstama kā Londonas tilts un savienoja tālāko klinti ar cietzemi. Nosaukumu arka guvusi savas vizuālās līdzības ar Lielbritānijas slaveno tiltu pār Temzu dēļ.

1990. gada 15. janvārī no šajā vietā klints sabruka, atstājot uz okeāna viļņu apskalotās tālākās klints divus tūristus – Kelliju Harisoni un Deividu Daringtonu, ko vēlāk izglāba ar helikoptera palīdzību. Neviens šajā negadījumā necieta.

Tags

Austrālija Baltija Jaunzēlande Lielbritānija National Geographic
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form