Aicina izbraucienā ar velosipēdiem pa dabas parku 'Numernes valnis'
Foto: Publicitātes foto

Uzsākot aktīvo velosezonu, 14. maijā pulksten 10 visi riteņbraukšanas cienītāji tiek aicināti doties velo ekspedīcijā "Rypoj dobā!" pa Kārsavas novada teritoriju un dabas parku "Numernes valnis". Pasākumu organizē Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pulcēšanās veloekspedīcijai notiks Kārsavas pilsētas skvērā pulksten 10, un otra tikšanās vieta ir Salnavas muižas parks pulksten 10.40. Tālāk kopējā braucienā ar Dabas aizsardzības pārvaldes vecāko valsts vides inspektori Elīnu Tripāni paredzēts doties uz dabas parku "Numernes valnis", kur pastāstīs par valsts nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju. Kopējais maršruta garums ir aptuveni 35 kilometri (karte) un plānotais atgriezšanās laiks Kārsavā ir pulksten 16, pastāstīja Inga Bernāne, Kārsavas novada tūrisma organizatore.

Dalībniekiem ir jābūt saviem velosipēdiem, bet bērni līdz 13 gadu vecumam braucienā var piedalīties tikai vecāku pavadībā. Līdzi varot ņemt uzkodas nelielam piknikam pie Numernes skatu torņa.

Velo ekspedīcijas mērķis ir iepazīt Kārsavas novada gleznainās vietas, izzināt dabas vērtības un dabas parku "Numernes valnis" pavasara plaukumā. Tā ir lieliska iespēja gan ģimenēm ar bērniem, gan aktīviem cilvēkiem pavadīt brīvdienu svaigā gaisā un smelties jaunas zināšanas par procesiem dabā, floru un faunu, kas sastopama mežā un dabas parka "Numernes valnis" nozīmi dabas vērtību saglabāšanā.

Dabas parks "Numernes valnis" ir viena no nedaudzajām vietām valstī, kur sastop sausieņu priežu mežus, kas izveidojušies uz osiem vai osveida vaļņiem. Sastopamas tādas retas un aizsargājamas sugas kā Ruiša pūķgalve, smiltāju esparsete un zāļlapu smiltenīte. Vaļņa pakājē izskalošanās rezultātā ir veidojušās nedaudz kaļķainas augsnes, kas ir piemērotos biotopos Latvijā aizsargājamai un arī Eiropas Savienības Biotopu direktīvas augu sugai – dzeltenai dzegužkurpītei. Numernes valnis ir viena no bagātākajām meža silpurenes vietām Latvijā.

Pieteikšanās pa tālruni 29327265 vai rakstot uz e-pastu turisms@karsava.lv.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form