Ejam dabā! Astoņi aizraujoši pārgājienu maršruti Grobiņas novadā
Foto: Publicitātes foto

Bezceļa posms gar Vārtājas upi, mierpilna pastaiga pa Bārtas pagasta mežiem ar vēstures piegaršu, ceļš, kas ved pa kādreizējām dzelzceļa pēdām Medzes pagastā – Grobiņas novads aicina piedzīvojumu meklētājus, kuri nebaidās grūtību un ir gatavi atklāt jaunas vietas, izmēģināt astoņus jaunus pārgājienu maršrutus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šobrīd pārgājieni, pastaigas ir neatņemama brīvā laika pavadīšana, ko var izmantot ikviens. Doties īsākā vai garākā pārgājienā, tas ir lielisks atpūtas veids un brīvā laika pavadīšana kopā ar ģimeni. Izzināt dabu mums apkārt, atklāt tās daudzveidību un izbaudīt nepieradinātus skatus un ainavas," norāda Grobiņas sporta centra vadītāja vietnieks, tūrisma eksperts Raimonds Reinis.

Izveidotie pārgājiena maršruti ir piemēroti ikvienam – gan iesācējiem, gan jau rūdītiem staigātājiem. Piedāvājumā ir gan apļveida, gan lineārie pārgājienu maršruti. Tos iespējams apvienot un doties piedzīvojumā ne tikai uz pāris stundām, bet pat dienām, iekļaujot savā maršrutā kādu no Grobiņas novadā esošajām brīvdienu mājām vai atpūtas bāzēm. "Pārgājiena maršruti ir pieejami Grobiņas novada tūrisma mājaslapā. Katram no astoņiem pārgājieniem ir pievienots maršruta apraksts, raksturojums un apkārtnē esošie apskates objekti un atpūtas vietas. Maršruta kartē ir atspoguļots pārgājiena apvidus un ceļa raksturojums," skaidro Reinis.

Izveidotie maršruti ir: Mazkalēti – Bārta, Virga – Mazkalēti, Bārta – Ķīburi, Grobiņa – Ķīburi, Ķīburi – armijas bāze, Atpūtas bāze "Ods" – Ķīburi, Grobiņa – Godiņu piedzīvojumu platforma, kā arī velomaršruti: Lielais dienvidu veloaplis un Lielais ziemeļu veloaplis.

Lai piedzīvojumu meklētāji varētu orientēties izvēlētajā maršrutā, ir sagatavots GPX fails, kuru var lejupielādēt tālrunī vai pulkstenī. Lai šo failu izmantotu, telefonā nepieciešams lejupielādēt kādu no bezmaksas ceļošanas aplikācijām, piemēram, "GPX Viewe", "LMV GEO" vai "Wikiloc", uz kurām varēs atvērt sevis izvēlēto maršrutu un redzēt kartē savu atrašanās vietu, kā arī apkārtnē esošos apskates objektus, atpūtas vietas un arī veikalus.

Grobiņas tūrisma gaitām var sekot līdzi "Facebook", "Instagram" un "Twitter".

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam