Ekskursija uz Daugavpili: ko jaunu izmēģināt, ciemojoties Latgales lielākajā pilsētā
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, un arī šovasar Latgales lielākā pilsēta savus viesus sagaidīs un iepriecinās ar jaunumiem pilsētas tūrisma piedāvājumā.

Daugavpils lepojas ar savu novadnieku Marku Rotko (1903 – 1970), kas ir pasaulslavens gleznotājs, abstraktā ekspresionisma un krāsu lauku gleznošanas aizsācējs. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā var apskatīt izcilā mākslinieka oriģināldarbus un retrospekcijas, un tā ir vienīgā pastāvīgā retrospektīvā Rotko darbu ekspozīcija Eiropā. Šobrīd Daugavpilī var aplūkot sešas oriģinālgleznas, savukārt 2019. gada 12. jūlijā tiks mainīta Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcija. Turpmākos trīs gadus Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmi pieci jauni oriģināldarbi, kas atspoguļos dažādus mākslinieka radošās attīstības periodus.

Ekskursija uz Daugavpili: ko jaunu izmēģināt, ciemojoties Latgales lielākajā pilsētā
Foto: Pawel Wasowski

Daugavpils cietoksnī var interesanti pavadīt laiku – te var pastaigāt pa vaļņiem un pieskarties cietokšņa vēsturei, aplūkot lielgabalus un vintāžas mēbeles, pielaikot sikspārņa ausis un elegantas dāmu cepurītes. Tepat cietoksnī var padarboties sietspiedes studijā, kur var apgūt sietspiedes drukas tehniku uz auduma un papīra. Komandanta ielā 2 ikviens interesents var aplūkot gatavus mākslas darbus, kā arī piedalīties kādā radošajā darbnīcā un izveidot atklātni vai maisiņu sietspiedes drukas tehnikā.

Savukārt Latgales zoodārzā, Vienības ielā 27, mazos un lielos apmeklētājus priecē Eiropas trušu pilsētiņa, kur bērni var glaudīt mazos zoodārza trusīšus un pētīt to uzvedību. Tāpat Latgales zoodārza pagalmā var apskatīt lauku peļu viensētu, īstu hobitu māju kukaiņiem un zirnekļiem. Zoodārza mākslīgajos džungļos dzīvo dažādi eksotiskie dzīvnieki, pērtiķi, žņaudzējčūskas, krokodili, bruņurupuči, iguānas, skorpioni un citi tropu mežu un Latvijas ainavu iemītnieki.

Ekskursija uz Daugavpili: ko jaunu izmēģināt, ciemojoties Latgales lielākajā pilsētā
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpilī var apmeklēt ekspozīciju ar patriotisku nosaukumu "Mani Latvijas stāsti", kas vēsta par Latvijas vēsturi no valsts dibināšanas līdz mūsdienām. Ekspozīcija ir iekārtota Daugavpils medicīnas koledžas telpās, Varšavas ielā 26a, un to veido dažādi tautas lietišķās mākslas priekšmeti, māla trauki, svečturi, koka sadzīves priekšmeti ar latvju rakstu zīmēm. Daudzveidīgie rokdarbi, adījumi un tamborējumi rada mājīguma sajūtu. Te var aplūkot joprojām darbojošās vairāk kā gadsimtu vecas koka stelles, ko izmantoja gobelēnu, paklāju, sienas segu un spilvenu aušanai, un ekspozīcijas darbinieki parādīs kā tās darbojas.

Ekskursija uz Daugavpili: ko jaunu izmēģināt, ciemojoties Latgales lielākajā pilsētā
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpils kļūst arvien draudzīgāka ģimenēm ar bērniem un līdztekus ar citiem interesantiem piedāvājumiem Daugavpilī var apmeklēt Ģimenes digitālo aktivitāšu centru, kas atrodas pretī Daugavpils tūrisma informācijas centram, Rīgas ielā 22a. Te var izpētīt daudzas 21. gadsimta tehnoloģijas. Tā ir lieliska vieta atpūtai, mācībām un izklaidei draugu un ģimenes lokā. Piedāvājumā ir kinētisku viktorīnu kolekcija, virtuālā realitāte 3D brillēs, interaktīvs velobrauciens pa Austrumlietuvas un Dienvidlatvijas populārākajām tūrisma vietām un daudz kas cits.

Jaunumi ir arī aktīvās atpūtas cienītājiem, jo Daugavpilī šogad tiek piedāvāta elektroskūteru noma. Šādi ir ērti apskatīt gan Daugavpils tūrisma objektus, gan jautri pavadīt laiku svaigā gaisā. Elektroskūteru noma ir pieejama viesnīcā "Park Hotel Latgola", Ģimnāzijas ielā 46, Daugavpilī.

Daugavpils aicina iepazīt arī savus populārākos un unikālos tūrisma objektus, kas nav pieejami nekur citur Latvijā un pat Baltijas valstīs – Daugavpils cietoksni, Daugavpils skrošu rūpnīcu, Baznīcu kalnu, lielāko Šmakovkas muzeju pasaulē.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form