Līgatnē izveidota izzinoša Botānikas taka
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pie Līgatnes dabas takām izveidojusi Botānikas taku, kas apmeklētāju aizved izzinošā pastaigā uz Gaujas krastiem. Taka izveidota ar mērķi dot iespēju iepazīties ar dažādiem Latvijas savvaļas augiem to dabiskajā vidē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Takas sākums atrodas pie Līgatnes dabas taku auto stāvlaukuma, un tā ved uz Gaujas krastmalu, iepazīstinot gan ar biežāk sastopamiem, gan retākiem augiem, sniedzot informāciju par to izmantošanu, izplatību, augšanas apstākļiem. Informatīvie stendi izvietoti tā, lai tajos aprakstītie augi būtu apskatāmi tiešā stendu tuvumā.

Botānikas taka ir interaktīvs maršruts kājāmgājējiem, kuru ejot, iespējams iepazīt un sajust Līgatnes dabas takas no citas puses – iepazīstoties ar tajās sastopamajām augu valsts vērtībām.

Apmeklētājiem pusotru kilometru garajā takā ir iespēja uzzināt, kuram augam vajadzīgi pat 30 gadi, lai izietu visu attīstības ciklu, ar kura auga ziediem audumu un vilnu krāso gaiši zilu, bet kurš augs izpelnījies otru nosaukumu "cūkpipari".

Lai gan dabas ritums tuvojas rudenim, Botānikas takā arī šajā laikā ir ko redzēt: savus neparastos augļus briedina mēnesene, koši zaļi takas malā savu krāšņumu rāda vālīšu staipkenis, bet piesaulītē var atrast vēl pa kādai meža zemenītei.

Lai atpūta dabā sniegtu pozitīvas emocijas, DAP aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Iespēju ērti plānot atpūtu dabā un izvēlēties piemērotus maršrutus sniedz DAP mobilā lietotne "Dabas Tūrisms". Tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, kas visi atrodas visā Latvijas teritorijā.

Mobilo lietotni "Dabas Tūrisms" var lejupielādēt ''Google Play'' un ''Apple Store''.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Līgatnes dabas takas Dabas aizsardzības pārvalde Dabas taka Līgatne Latvija Eiropa Galamērķi Dabas objekti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form