Pamatīgi un mūžīgi: 10 apskates vērti Latvijas dižakmeņi
Foto: Publicitātes attēli/F64

Pamatīgi un mūžīgi. Tieši tādi ir šie "Tūrisma Gids" izraudzītie dižakmeņi, kas iekārtojušies ainaviskās vietās un priecē apmeklētājus. Par godu Latvijai iesakām apmeklēt kādu no tiem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vizlas dižakmens

Pamatīgi un mūžīgi: 10 apskates vērti Latvijas dižakmeņi
Foto: Līga Ozoliņa

Vizlas dižakmens atrodas Virešu pagastā, Apes novadā. To var sameklēt Vizlas upītes ielejā, netālu no tās ietekas Gaujā. Savu izmēru dēļ šis dižakmens tiek uzskatīts par lielāko Ziemeļaustrumu Vidzemē – tā apkārtmērs ir 15 metri. Akmens sniedzas 3,4 metru augstumā, ir sešus metrus garš un 3,7 metrus plats. Akmens tilpums ir apmēram 35 kubikmetri.

No akmens upes pusē ir nošķēlusies apmēram sešu kubikmetru liela atlūza, līdz ar to akmens ir divdaļīgs. Tas tiek saukts arī par Vizlas Lielo akmeni, kā arī tuvējo māju vārdā – par Žākļu dižakmeni. Savukārt Velnakmens vārdu tas ieguvis no teikas, kura stāsta par pašu nelabo, kas akmenī esot iebēdzis, slēpdamies no Pērkona dusmām.

Akmens iekļauts Vizlas dabas takā kā nozīmīgākais tās objekts. Divus kilometrus garā vienvirziena taka ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja". Tā sākas pie senā arkveidīgā dolomīta mūra tiltiņa pār Vizlu un ved gar upes labo krastu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form