Top jaunas dabas baudīšanas un apskates vietas tepat Latvijā – torņi, takas un platformas
Foto: Andris Maisiņš, Dabas aizsardzības pārvalde

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šogad turpina dabas infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Daudzviet šogad taps jauni skatu torņi, laipas, stāvlaukumi un skatu platformas, ko jau šovasar varēs izbaudīt aktīvās atpūtas cienītāji.

Vidzeme – lūkošanās pāri robežām

Vidzemē šogad tiks izbūvēti divi jauni skatu torņi. Viens no tiem tuvākajā laikā tiks pabeigts dabas liegumā "Korneti – Peļli", savukārt otrs drīzumā taps ainavu apvidū "Ziemeļgauja".

Skatu tornis dabas liegumā "Korneti – Peļli" būs 27 metru augsts, un Drusku pilskalna dabas takas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā un pat redzēt Munameģi. Jāpiebilst, ka gleznainajā apkārtnē ir četras dabas takas, kas ļauj apskatīt iespaidīgo "Kornetu –Peļlu" gravu, ielejas, ezerus un pakalnus. Otru torni aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja", Valkas novada Zvārtavas pagastā dabas baudītāji iegūs tuvāko mēnešu laikā. Tā būvniecība jau ir uzsākta. No tā 27 metru augstumā varēs redzēt Gauju, tās līkumus un apkārtni – pļavas un mežus. Blakus šim tornim tikšot izbūvēts arī stāvlaukums, informē DAP.

Latgale – skats uz Daugavas lokiem

Top jaunas dabas baudīšanas un apskates vietas tepat Latvijā – torņi, takas un platformas
Foto: Andris Soms, Dabas aizsardzības pārvalde


Dabas parkā "Daugavas loki", Daugavpils novada Naujenes pagasta Vasargelišķos, būs jauns, 20 metrus augsts skatu tornis. No tā atkal būs skatāms viens no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmes – 10 latu banknotes. Apmeklētāji no torņa varēšot redzēt divus Daugavas upes lokus - Rozališķu un Sandarišķu lokus.

Vēl viens koka skatu tornis 20 metru augstumā taps Lazdukalnā, Daugavpils novada Vecsalienas pagastā. Arī no šī torņa būs aplūkojami Daugavas loki un Daugavas ielejas ainava. 

Dabas parka "Daugavas loki" teritorijā pie Dinaburgas pilsdrupām ierīkos trīs metrus augstu skatu platformu. Savukārt dabas parka "Sauka" teritorijas Ormaņkalnā tiks uzbūvēts 20metru augsts skatu tornis. Ormaņkalns ir augstākā vieta Sēlijas paugurvalnī. No jaunā skatu torņa varēs lūkoties uz Saukas ezeru un gleznaino apkārtni.

Top jaunas dabas baudīšanas un apskates vietas tepat Latvijā – torņi, takas un platformas
Foto: Andris Soms, Dabas aizsardzības pārvalde

Rāznas Nacionālā parka teritorijā koka platforma (zemes līmenī) tiks izveidota Mākoņkalnā. To ierīkos vietā, ko apmeklētāji ir ļoti iecienījuši un izmanto, lai raudzītos Rāznas tālēs un fotografētos Rāznas ezera un apkārtējās ainavas fonā.

Kurzeme - putnu karaļvalsts

Savukārt Dienvidkurzemē dabas parkā "Pape" Kalnišķos tiks izbūvēts putnu vērošanas slēpnis. Tas paredzēts kā brīvi stāvoša būve, no kuras vērojams ezera krasta mitrājs un plašas skatu perspektīvas pāri Papes ezeram. Papes ezera apkārtne ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, ko rudeņos un pavasaros tūkstošiem gājputnu un sikspārņu izmanto kā migrācijas ceļu. Ērtai un drošai piekļuvei pie slēpņa tiks izbūvēta 120 metrus gara laipa.

Savukārt dabas parkā "Embūte" taps jauna skatu platforma.

Jau pašlaik ikviens var izbaudīt dabas krāšņumu, apmeklējot divus jaunos skatu torņus dabas liegumā "Liepājas ezers".

Top jaunas dabas baudīšanas un apskates vietas tepat Latvijā – torņi, takas un platformas
Foto: Andris Maisiņš, Dabas aizsardzības pārvalde

Torņu un platformu būvniecība notiek ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansiālu atbalstu projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. 

Jāpiebilst, ka 2015. gadā ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiks turpināta dabas tūrisma infrastruktūras izbūve un atjaunošana Dienvidkurzemē, Ziemeļlatgalē un Dienvidlatgalē, Dienvidvidzemē un Ziemeļvidzemē, kā arī Pierīgas reģionā. Dabas tūrisma objektos tiks labiekārtotas takas, izbūvēti stāvlaukumi un pievedceļi, laipas, kāpnes, ierīkotas nodarbību vietas, tualetes, uzstādītas atkritumu urnas un veikti citi Natura 2000 teritoriju infrastruktūras uzlabošanas darbi.

Tags

Aktīvā atpūta Dabas aizsardzības pārvalde Daugava (upe) Liepājas ezers Natura 2000 Skatu tornis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form