Kad juridiski noslēgsies Latvijas Zaļās partijas (LZP) izstāšanās process no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), LZP deputāti Edgars Tavars un Raimonds Bergmanis, kā arī Liepājas partijas pārstāvis Māris Kučinskis pametīs ZZS Saeimas frakciju, raidījumā "Spried ar Delfi" sacīja Latvijas Zemnieku savienības (LZS) līderis Armands Krauze. Tas varētu notikt jūnijā un nozīmētu, ka Kučinskim būtu jāpamet Saeimas Nacionālās drošības komisija, ko viņš pašlaik vada.

Kā ziņots, saistībā ar gatavošanos 14.Saeimas vēlēšanām no ZZS aiziet nolēmusi LZP un sadarbību ar ZZS nolēmusi pārtraukt Liepājas partija. Maijā tika paziņots par uzņēmēja Ulda Pīlēna topošās biedrības veidoto jauno politisko platformu ar sākotnējo darba nosaukumu Latvijas apvienotais saraksts. Tajā iesaistījušās Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība un Liepājas partija.

Krauze raidījumā skaidroja, ka frakcijas sēdē šī situācija tika apspriesta, jo de facto Zaļā partija ir prom no ZZS, bet atbilstoši likumam un statūtiem tā vēl nav izstājusies. Frakcijas sēdē tika nolemts, ka visi deputāti strādās kopā tik ilgi, kamēr nav noslēdzies šis juridiskais process, apgalvoja Krauze. Viņš prognozēja, ka izstāšanās process varētu noslēgties jūnijā, un tad minētie deputāti pametīs arī ZZS frakciju un Saeimā darboties kā pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Krauze uzvēra, ka vienošanās paredz, ka frakciju pametīs gan LZP pārstāvji – Edgars Tavars un Raimonds Bergmanis, gan Kučinskis. Tas nozīmē, ka Kučinskis vairs nevarēs būt Saeimas Nacionālās drošības komisijas loceklis un arī vadītājs. Tas ir saistīts ar to, ka atbilstoši Saeimas lēmumam Nacionālās drošības komisijā ievēlē pa vienam deputātam no katras frakcijas. Tātad pie frakcijām nepiederošie deputāti šajā komisijā nav pārstāvēti.

Krauze apgalvoja, ka pagaidām frakcija nav diskutējusi, kas varētu pārstāvēt ZZS frakciju šajā komisijā. Savukārt par komisijas vadītāju, ja tajā vairs nedarbosies Kučinskis, būs jālemj Nacionālās drošības komisijas deputātiem.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!