Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" trešdien, 8. maijā, žurnāliste Olga Dragiļeva iztaujā partiju apvienības "Apvienotais saraksts" (AS) EP deputāta amata kandidātus – saraksta līderi Reini Pozņaku un Saeimas deputātu Raimondu Bergmani, kā arī partiju apvienības valdes līdzpriekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu.

Pozņaks atpazīstamību guvis, organizējot tā dēvēto "tviterkonvoju", kas piegādā lietotas automašīnas Ukrainas karavīriem frontē. Bergmanis savulaik bijis aizsardzības ministrs, bet šobrīd kā 14. Saeimas deputāts vada Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju. Smiltēns pēc vēlēšanām kļuva par Saeimas priekšsēdētāju, bet, izjūkot Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai un AS nonākot opozīcijā, šo amatu zaudēja un šobrīd turpina darboties kā Saeimas deputāts, bet uz vietu EP nekandidē.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.


Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs. 

Aprīlī un martā gatavību EP vēlēšanās balsot par AS pauduši 3,8–4,3% balsstiesīgo iedzīvotāju. 

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu. 

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!