Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" turpinām iztaujāt partiju vadītājus un vēlēšanu sarakstu līderus, kas pretendē uz deputāta amatu EP. Otrdien, 14. maijā, žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar partijas "Latvija pirmajā vietā" EP deputāta amata kandidātiem Vili Krištopanu un Lindu Liepiņu, kā arī ar partijas vadītāju Aināru Šleseru.

Krištopans deviņdesmitajos gados bijis viens no apvienības "Latvijas ceļš" dibinātājiem, ievēlēts vairākos Saeimas sasaukumos, guvis gan ministra, gan premjera pieredzi un līdz šim divas reizes no politikas atvadījies, bet 2021. gadā atgriezies kā viens no Šlesera veidotās partijas LPV dibinātājiem un ievēlēts 14. Saeimā. Liepiņa politikā iesaistījusies 2016. gadā, iestājoties partijā "Kam pieder valsts", no KPV LV saraksta ievēlēta 13. Saeimā, taču neilgi pēc vēlēšanām partiju pameta un vēlāk arī nolika deputātes mandātu. 2022.gada rudenī ievēlēta 14. Saeimā kā LPV biedre. Arī Šleseram LPV nav pirmais politiskais spēks, kurā viņam ir līdera loma. Iepriekš viņš vadījis "Jauno partiju", "Latvijas pirmo partiju", vēlāk tās apvienību ar"Latvijas ceļu", kas savukārt iesaistījās apvienībā "Par labu Latviju", bet vēlāk tika pārsaukta par Šlesera Reformu partiju. Visbeidzot Šlesers vadīja partiju "Vienoti Latvijai", bet, kad tā 2014. gadā neiekļuva Saeimā, viņš uz vairākiem gadiem no politikas aizgāja.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.

Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs. 

Martā un aprīlī SKDS aptaujās gatavību EP vēlēšanās balsot par LPV pauduši 5,1-4,9 % balsstiesīgo iedzīvotāju. 

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu. 

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!