IeM 'ieslēdz atpakaļgaitu': piedāvā Krievijas pilsoņu latviešu valodas zināšanas pārbaudīt pakāpeniski

Lai izvairītos no situācijas, kad valsts iestādes nespēj tikt galā ar papildus darba apjomu un Imigrācijas likuma grozījumu izpilde līdz 1. septembrim ir apgrūtināta, Iekšlietu ministrija (IeM) skatīšanai Saeimas komisijā iesniegusi jaunu likumprojektu īpaši Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. To pieņemot, prasība apliecināt valsts valodas zināšanas šo valstu pilsoņiem stātos spēkā pakāpeniski, nevis visiem vienlaikus. Proti, apliecinājums par valsts valodas prasmes apguvi būtu iesniedzams vienlaikus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujas kārtējo reģistrāciju. Par šo ierosinājumu vēl paredzamas politiskas diskusijas, un Saeimas Nacionālās doršības komisijas vadītājs Jānis Dombrava (NA) piektdien raidījumā "Kāpēc" pauda kategoriskus iebildumus termiņu pārskatīšanai. 

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.