'Kāpēc': Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku. Pilns ieraksts

Valsts policijas (VP) darba kalendārā arī īpaši treknu sarkanu zīmuli ik gadus apvilkti divi datumi - 16. marts un 9. maijs - kuros likumsargi pastiprināti uzmana sabiedrisko drošību un kārtību. Nupat pagājis viens no tiem, un otrs arī vairs nav tālu. Gan par šiem datumiem, gan mūsu visu drošību kara laikā, noziedzības tendencēm, policijas darba kvalitāti un darba apstākļiem Olga Dragiļeva 17. martā pulksten 12 raidījumā "Kāpēc" runā ar VP priekšnieku Armandu Ruku.

Ruks par VP priekšnieku kļuva 2020. gada rudenī. Līdz tam viņš vairāk nekā 20 gadus bija strādājis dažādos amatos VP, pēdējais no tiem - Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks. Ruks pats nebija pieteicies konkursā uz VP priekšnieka amatu, bet tā brīža iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Ruku tajā iecēla, uzskatot konkursu par nerezultatīvu. 

Paralēli darbam policijā, Ruks ir arī pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņam ir maģistra grāds tiesību zinātnē.

Savus jautājumus raidījuma viesim sūtiet uz e-pastu kapec@delfi.lv

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.