Saules paneļu uzstādīšanā Latvija gadiem atpalika; tagad 'astronomiskā tempā' apsteidz Igauniju

Latvija gadiem ilgi pamatīgi atpalikusi no kaimiņvalstīm saules paneļu uzstādīšanā, bet šogad "astronomiskā tempā" Igauniju esam apsteiguši. Patlaban saules paneļi uzlikti un pieslēgti "Sadales tīklam" 7000 mājsaimniecībās, un jūlijā vien pieslēgti vairāk saules paneļu, nekā iepriekšējos 10 gados kopā, raidījumā "Spried ar Delfi" otrdien norādīja AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Lielā pieprasījuma un izmaksu dēļ Latvijā plaukst arī lietotu saules paneļu tirgus. Viedās un energoefektīvās pilsētvides tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis Edgars Bergholcs salīdzināja to ar auto tirgu pagājušā gadsimta 90. gados, kad pie mums ieveda lietotus auto. Tam būtu jāpievērš uzmanība, jo otrreizējais tirgus netiek kontrolēts un rada elektrodrošības riskus.

Bergholcs arī atspēkoja mītu, ka Latvijā nepietiek saules enerģijas ražošanai – vasarā ir ļoti garas dienas un arī miglā vai mākoņainā laikā saules paneļi strādā, lai gan saražo mazāk. Arī ziemā sniegotā laikā neesot jāraizējas – tā kā paneļi tiek uzstādīti aptuveni 30 grādu leņķī, pie pirmās saules sniegs noslīd nost.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.