'Spried ar Delfi' par Covid-19 izraisošā vīrusa mutācijām un to bīstamību. Pilns ieraksts

Par to, kas ir Covid-19 izraisošā vīrusa britu celms, kādēļ tas bīstamāks par sākotnējo vīrusu kā arī par citām Latvijā jau konstatētajām šī vīrusa mutācijām Andris Auzāns raidījumā "Spried ar Delfi" runāja ar Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītāju Ģirtu Briģi un "Delfi Campus" redaktoru Edžu Miķelsonu.

Jau vairāk nekā puse Covid-19 gadījumu Latvijā ir saistīta ar vīrusa tā saukto britu celmu jeb mutāciju - tā pagājušonedēļ norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P). Atsaucoties uz to Veselības ministrija aicinājusi ieviest stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus, norādot, ka pretējā gadījumā Latvijai draud straujš saslimstības pieaugums.

Latvijā konstatēti arī atsevišķi gadījumi, kad izplatījies tā dēvētais vīrusa Dienvidāfrikas celms un Ugandas celms, bet par Brazīlijā izplatītā vīrusa paveida atklāšanas gadījumiem pagaidām ziņu nav.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.