Diētas ārsts: aptaukošanās risinājums ir komplekss darbs ar sevi
Foto: Shutterstock

Neskaitāmi cilvēki katru dienu mēģina saņemties cīņai ar lieko svaru un aptaukošanos. Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Andis Brēmanis norāda, ka pirmais solis uz veselīgu dzīvesveidu un labu pašsajūtu, kā arī slaidākām auguma aprisēm ir kritiska savu ieradumu un dzīvesveida izvērtēšana. Tas attiecas ne vien uz ēšanas paradumiem, bet arī uz brīvā laika aktivitātēm un pat ķermeņa kopšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Teorētiski aptaukošanās apkarošanas risinājums ir ļoti vienkāršs – vajag ēst mazāk un veselīgāk, vairāk kustēties, nodarbojoties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm. Realitātē daudzi cilvēki to nespēj realizēt laika un informācijas trūkuma dēļ, dažkārt arī veselības problēmu vai vienkārši slinkuma dēļ," stāsta Brēmanis, norādot, ka uzsākt pārmaiņas iespējams un pat ieteicams pamazām un pārdomāti. Svarīgi apzināties, ka veselīgs dzīvesveids, līdz ar kuru iegūt labu pašsajūtu un celt savas dzīves kvalitāti, sastāv no virknes apzināti un mazāk apzināti veidotiem paradumiem.

Neveiksmīgi svara samazināšanas mēģinājumi var novest cilvēku līdz depresijai, nervu sistēmas traucējumiem. Andis Brēmanis

Speciālists uzsver, ka aptaukošanās nav tikai nepareiza uztura rezultāts. Bieži vien tas ir komplekss jautājums par cilvēka ēšanas paradumiem, ķermeņa kopšanu, fiziskām aktivitātēm, adekvātu atpūtu un emocionālo labsajūtu. Tāpēc ir svarīgi savus paradumus izvērtēt kritiski, un sākt ar atzīšanos pašam sev, ka trūkumi pastāv. "Ja vien spējam kritiski izvērtēt savus ieradumus, saskatīt tos veselīga dzīvesveida virzienus, kuros spējam ko manīt, tad to izskaušana jau ir svarīgs solis cīņā ar lieko svaru un par labāku pašsajūtu," stāsta Brēmanis.

Aptaukošanās pati par sevi ir hroniska slimība, kas pasliktina dzīves kvalitāti. Turklāt paaugstināta ķermeņa masa var būt veicinošs faktors virknei citu slimību, kas saistās gan ar izmaiņām tauku un ogļhidrātu vielmaiņā, gan pārslogojot locītavas un mugurkaulu.

"Savā praksē esmu pieredzējis dažādas svara samazināšanas metodes, dažas ļoti šausminošas, pat veselību gandējošas. Neveiksmīgi svara samazināšanas mēģinājumi var novest cilvēku līdz depresijai, nervu sistēmas traucējumiem – nervozitātes, nemiera, dusmām, bezmiega, pārliekas emocionālās jūtības u.c. Tādēļ lieko kilogramu samazināšanai ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo metodi, pirmkārt, lai nerastos iepriekš minētās saslimšanas, otrkārt, lai iegūtu stabilu vēlamo rezultātu," uzsver speciālists.

Brēmanis norāda, ka viens no veidiem, kā labāk izvērtēt savus paradumus, ir "Lielais Latvijas veselības tests", kas darbosies līdz 30. janvārim. To aizpildot, saņemsi arī ieteikumus, kā uzlabot savu veselību un dzīves kvalitāti.

Tags

Liekais svars Veselīgs dzīvesveids Aptaukošanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form