Jāzina ne tikai – kas darāms. Ko nedarīt cīņā ar lieko svaru
Foto: Shutterstock

Jauns gads, šķiet, ir iecienītākais laiks jaunām apņemšanām, tostarp svara zaudēšanā. Un internets ir visērtākā vieta, kur meklēt veidus, kā to izdarīt. Tie, kas laiku pa laikam tīmeklī mēdz uzmeklēt kādu diētas vai treniņu plānu, šķiet, piekritīs, ka to ieteikumi mainās teju ik dienu. Nav šaubu, milzīgais piedāvājuma klāsts rada apjukumu, kā rezultātā rodas jautājumus – kurus ieteikumus izvēlēties? Taču būtiski zināt, ka cīņā ar liekajiem kilogramiem svarīgs aspekts ir ne tikai tas, ko vajadzētu darīt, bet arī tas, ko nedarīt.

Nereti pamanām kādu ieteikumu plānu, kas vairāk balstīts uz vēlamajām darbībām – kas un cik daudz dienas laikā jāapēd un kas jādara sporta zālē. Tomēr, apzinot tikai to, kas jādara, ir visai grūti saprast, no kādas rīcības izvairīties. Tāpat dažkārt gluži neizskaidrojama iemesla dēļ pašas nolemjam, ka kāda konkrēta darbība vai izvēle palīdzēs zaudēt svaru, bet tie izrādās maldi. Piemēram, varbūt tev šķiet, ka daudz kardio treniņu kombinācijā ar beztauku produktiem ir atslēga, lai beidzot atvadītos no dažiem nevēlamajiem kilogramiem, bet tā nebūt nav. Lai kliedētu šīs un citas iedomas, iedvesmojoties no portāla "LiveStrong", iepazīstinām ar to, ko nevajag darīt, ja tavs mērķis ir kļūt slaidākai.

Taču atceries, ka mūsu iedomas par liekajiem kilogramiem un tauku krociņām bieži vien ir tikai iedomas. Tāpēc, pirms ķerties pie tievēšanas, labāk konsultēties ar kādu speciālistu, kas palīdzēs saprast, vai svara zaudēšana tev maz ir nepieciešama. Tāpat uztura speciālists un sertificēts treneris būs labākie palīgi, lai atrastu sev piemērotāko uztura un treniņu plānu.

Tags

Cilvēka ķermenis Fiziskās aktivitātes Sports Veselīgs dzīvesveids Sievietes veselība

Comment Form