Bīstamais kokteilis – saule un alkohols. Kāpēc šīs 'sastāvdaļas' nejaukt
Foto: Shutterstock

Vasara ir vislabākais laiks, kad pamest mitekli un doties atpūtā pie dabas, it īpaši pie ūdens, kurā atveldzēt saules staros uzkarsēto ķermeni. Siltā laika aktivitātes un izklaides bieži vien iet roku rokā ar alkohola malkošanu, kas var būt dzīvībai bīstams "kokteilis". Grādīgie dzērieni pasliktina gan fiziskās, gan garīgās spējas, piemēram, izraisa dezorientāciju un apgrūtina kritisku lēmumu pieņemšanu. Savukārt karstums un saules iedarbība alkohola radīto efektu var tikai pastiprināt, kas var novest pie postošām sekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mums priekšā ir salīdzinoši garas Jāņu brīvdienas, kas ir svētki, kuros bez kausa alus vai malka kāda cita alkoholiskā dzēriena – kas nu kuram iet pie sirds – neiztikt. Tāpat laika prognozes sola siltas, pat svelmainas dienas, kas tikai palielina pārkaršanas risku, jo svētki, visticamāk, tiks aizvadīti piemājas dārzā vai lauku mājas pagalmā. Jautra kompānija, čalas, dejas un citas neatņemamas svētku sastāvdaļas var likt aizmirst par sekošanu līdzi dzērienu patēriņam, kā arī atpūtas laikā pavisam noteikti nebūs laika domāt par to, kā tavu veselību ietekmē karstums. Taču, pirms pin Jāņu vainagu un gatavo svētku mielastu, svarīgi atcerēties par alkohola un karstuma mijiedarbību, kas var izrādīties arī letāla.

Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar riskiem, kurus palielina grādīgo dzērienu patēriņš karstā laikā, un ieteikumiem, kā svētkos un citās reizēs atpūsties droši, neapdraudot sevi un citus.

Ceļu satiksmes negadījumi


Bīstamais kokteilis – saule un alkohols. Kāpēc šīs 'sastāvdaļas' nejaukt
Foto: Shutterstock

Vasaras mēnešos būtiski pieaug alkohola izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits, it īpaši svētku brīvdienās, kādas ir Līgo un Jāņu svinības, un ne velti šajās dienās ceļu policija pastiprināti pārbauda automašīnu vadītāju reibumu. Grādīgo dzērienu skurbulī atrodoties pie automašīnas stūres, tu apdraudi ne tikai savu, bet arī pasažieru un citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību. Atceries, ka arī nekādi brīnumlīdzekļi tev nepalīdzēs atbrīvoties no reibuma – vislabākās zāles ir ūdens dzeršana un pilnvērtīgs miegs.

Ja šos Jāņus, ievērojot drošības pasākumus, kas pasargā no inficēšanās ar Covid-19, aizvadi ļoti lustīgi, pirms sēdies pie sava auto stūres, padomā nevis divas, bet vismaz trīs reizes, vai reibums joprojām nav saglabājies un tavs prāts ir skaidrs.


Tags

Aktīvā atpūta Alkohols Ceļu satiksme Cilvēka ķermenis Karstuma dūriens Vasara Ādas vēzis Dehidratācija Melanoma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form