Domājot par savu un kaimiņa miegu: krākšanas iemesli un iespējamie risinājumi
Foto: Shutterstock

Par krākšana kaunas daudzi – jo īpaši tad, ja pašiem iepriekš nav bijusi pat nojausma par sevis izdvestajām skaņām miega laikā. Taču ar krākšanu var cīnīties, mainot gan savus ieradumus, gan arī domājot par veselību kopumā. Iedvesmojoties no "Healthline", skaidrosim, kādi var būt iemesli un iespējamie risinājumi, lai krākšanas dēļ netraucētu naktsmieru pārējiem mājiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bieži vien pats krācējs guļ saldā miegā, nemaz neapzinoties, ka mīļotais otrā gultas malā pamodies no savdabīgajām skaņām un jau ilgstoši ar spilvenu uz auss cenšas no jauna iemigt. Šādās reizēs situāciju var manāmi uzlabot pozas maiņa, taču ir gana daudz gadījumu, kad krākšana traucē cilvēkam gulēt, negatīvi ietekmējot paša miega kvalitāti.

Taču, kā reiz sacījis miega speciālists Juris Svaža, pirms miega paradumu maiņa un rituāli var palīdzēt pret krākšanu vien tad, ja tā nav pārāk smaga. Elpošanas traucējumus miegā ir jācenšas novērst, jo tie var novest pie nopietnākām veselības problēmām, piemēram, miega apnojas, kam vēlāk var sekot augsts asinsspiediens un citas veselības problēmas. Ja mājas metodes pret krākšanas ierobežošanu nelīdz, šis ir iemesls, kāpēc ieteicams konsultēties ar ārstu.

Tāpat vērts piebilst, ka krākšanu var mazināt ar speciālām ierīcēm un noteiktiem medikamentiem, taču situācijas ir ļoti individuālas – kamēr vienam var palīdzēt deguna aerosols, tādējādi atbrīvojot elpceļus, citam nepalīdzēs arī mehāniskas ierīces. Ja aktualizējas šis scenārijs, cilvēkam var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Tomēr iesākumā vērts pārskatīt savu dzīvesstilu un vakara paradumus, kas var būt iemesls apgrūtinātai elpošanai un traucētam miegam. Lūk, iepazīstinām ar vairākiem faktoriem un ieradumiem, kurus vari sākt mainīt jau šodien!


Tags

Miegs Bezmiegs Miega traucējumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form