Ilgās mājās sēdēšanas sekas: pazīmes, kas liecina – neuzņem pietiekami daudz saules gaismas
Foto: Shutterstock

Gana daudz tiek runāts par pārmērīgu saules gaismas uzņemšanu, kas ir pamatoti, jo tai var būt veselībai ļoti bīstamas sekas, piemēram, ādas vēzis. Taču arī nepietiekama saules gaismas uzņemšana var apdraudēt mūsu veselību, kas šobrīd savā ziņā ir apgrūtinājums, jo koronavīrusa pandēmijas dēļ esam spiesti vairāk laika pavadīt iekštelpās, tātad mazāk laika saules gaismā. Piesardzība, protams, pirmajā vietā, bet nenāks par ļaunu uzzināt, kā organisms var signalizēt par saules trūkumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ievērojot šobrīd tik nepieciešamos drošības pasākumus, tu joprojām vari doties pastaigās vai nelielā skrējienā ārpus mājokļa sienām. Tāpat, ja tev ir iespēja, vari īsu brīdi pasēdēt saulītē uz lieveņa vai pie atvērta loga, kurā spīd saules stari. Savukārt, lai tu zinātu, vai tev dabiskā dienas gaisma šobrīd nav īpaši nepieciešama, turpinājumā, iedvesmojoties no portāliem ''The Healthy'', ''Reader's Digest'' un ''Welness Mind'', piedāvājam iepazīties ar pazīmēm, kas var liecināt – tu neuzņem pietiekami daudz saules gaismas.

Vienmēr lieto saules aizsargkrēmu

Neapšaubāmi, saules aizsargkrēms ir pirmā nepieciešamība, ilgstoši uzturoties tiešos saules staros, taču stariem var būt arī laba ietekme uz organismu. Endokrinologs Maikls F. Holiks iesaka ik dienu 10 līdz 15 minūtes uzturēties saulē, lai gūtu labumu no D vitamīna, un tai nav obligāti jābūt intensīvai saules gaismai. Pat mākoņainā un vēsā dienā neliels UV staru iedarbības daudzums var palīdzēt dzīvot ilgāk un justies labāk. ''Āķis slēpjas tajā, ka vienkārši nepieciešams iziet laukā no mājas un sajust dienasgaismu uz savas ādas,'' stāsta Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Uztura un Diatoloģijas Akadēmijas pārstāvis Veslijs Delbridžs.

Tags

Pilnvērtīgs uzturs Vitamīni D vitamīns Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form