No kaloriju dedzināšanas līdz locītavu sāpju mazināšanai: kā pastaigas var uzlabot veselību
Foto: Shutterstock

Vienlaicīgi zaudēt svaru, dzīvot veselīgāk un ilgāk varētu šķist teju neiespējami, taču ir pavisam vienkāršs veids, kas var palīdzēt to realizēt un kuru var izmantot jebkurš. Viss, kas tev ir vajadzīgs, – ērts apģērbs un nieka 30 minūtes brīva laika, kuru veltīt pastaigai.

Nav svarīgi, vai tu šīs 30 minūtes ik dienu pavadi, ejot uz darbu, pastaigājoties pa tuvāko mežu vai gar jūras krastu. Svarīgi ir tas, ka tu tās velti staigāšanai, jo tas palīdz ne tikai panākt jau uzskaitīto – zaudēt svaru, dzīvot veselīgāk un ilgāk –, bet arī samazināt asinsspiedienu, hronisku saslimšanu risku un daudz ko citu. Būtiski arī, ka tev nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība un speciāls sporta inventārs, pastaigai tev pietiks vien ar ērtiem sporta apaviem, brīvu laiku un gribasspēku.

Ja līdz šim nosauktais tevi vēl nav pārliecinājis doties svaigā gaisā, iedvesmojoties no portāla "Prevention", piedāvājam iepazīties ar citiem ieguvumiem, kurus var sniegt pastaigas.

Tikai atceries – nupat Ministru kabinets noteicis jaunus ierobežojumus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanai, kas paredz – turpmāk pulcēšanās publiskās iekštelpās un ārtelpās ir ierobežota līdz diviem cilvēkiem un ar divu metru atstarpi no pārējiem. Izņēmums skaita ziņā ir vienas ģimenes locekļiem, kā arī personām, kuras veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpēc, ja dodies pastaigāties, vislabāk to darīt vienatnē vai pārī ar kādu.

Var uzlabot gremošanas sistēmas darbību

Regulāras pastaigas var uzlabot zarnu kustību, tādējādi uzlabojot gremošanas sistēmas darbību. Tara Aleičamī, Amerikas vēža ārstēšanas centra fizioterapeite, atklāj: "Viena no pirmajām lietām, kuru aicina darīt ikvienu pacientu pēc vēdera operācijas, ir staigāt, jo pastaigu laikā tiek nodarbināti muskuļi, kas palīdz iekustināt kuņģa–zarnu trakta sistēmu."

Tags

Pasaules Veselības organizācija HOPS (hroniska obstruktīva plaušu slimība) Sievietes veselība Vīriešu veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form