Pret antibiotiku rezistenci ar loģistiku un baktēriju 'ārstēšanu'
Foto: Shutterstock

Antibiotiku rezistence ir viena no aktuālākajām problēmām, ar ko saskaras mūsdienu medicīna. Dažādas baktērijas laika gaitā mainās, pielāgojas apstākļiem un kļūst izturīgākas pret pieejamajām antibiotikām. Tas nozīmē, ka medikamenti, ko līdz šim izmantoja dažādu baktēriju uzveikšanai, zaudē savu efektivitāti, kam seko ieilgusi saslimšana vai pacienta nāve.

Jau rakstījām, ka antibakteriālo rezistenci izraisa nevajadzīga un nepareiza zāļu lietošana, pārmērīga antibiotiku izmantošana lopkopībā un zivju audzēšanā, nepietiekama infekciju kontrolēšana ārstniecības iestādēs, nepietiekama higiēna un sanitārie apstākļi, kā arī jaunu antibiotiku trūkums.

Pašlaik pasaulē plaši tiek pētītas iespējas cīnīties ar rezistentajām baktērijām. Kā viena no alternatīvām tiek minēta īpašu vīrusu izmantošana, par ko plašāk iespējams lasīt šeit. Tomēr tā nebūt nav vienīgā iespēja uzveikt rezistentās baktērijas. To, kādas ir jaunākās metodes cīņai ar antibiotiku rezistenci un kā notiek to izstrādāšana, "Viņa" skaidroja, viesojoties Griningenas Universitātes slimnīcā un iepazīstoties ar projektu "Health-i-care".

Tags

Antibiotikas Antibiotiku rezistence

Comment Form