Seši veidi, kādos stress negatīvi ietekmē veselību un pašsajūtu
Foto: Toa Heftiba / cc

Pārmērīgu un lieku stresu ikdienas dzīvē var radīt ļoti dažādas lietas un faktori – spiediens no darba devēja, ar bērnu audzināšanu saistītie jautājumi, problēmas mācību procesā, miega trūkums, termiņi... Ikdienā uzkrātais stress ar laiku sāk ietekmēt arī veselību un pašsajūtu, veicinot novecošanos un dažādu slimību risku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no "Healthline" ekspertu viedokļiem un skaidrojumiem, šajā rakstā stāstīsim par to, kāda var būt ikdienā uzkrātā stresa ietekme uz tavu veselību gan šodien, gan arī ilgtermiņā.

Stress apgrūtina emociju kontrolēšanu

Nav noslēpums, ka cilvēks, kurš jūtas stresains un pārņemts, ir viegli aizkaitināms. Taču jaunākie pētījumi liecina, ka patiesībā cilvēkam pat nav jābūt kā uzvilktai stīgai, lai būtu grūtības ar emociju kontrolēšanu – stresa situācijās emocijas apslāpēt var būt patiesi sarežģīti.

Pētījuma laikā cilvēkiem tika mācītas dažādas tehnikas, kā paša spēkiem kontrolēt stresu. Rezultātos tika konstatēts, ka pat neliels stress, piemēram, roku ielikšana aukstā ūdenī ietekmē cilvēku spēju pēc tam mierīgi paskatīties uz bildi, kurā redzams kāds nepatīkams skats.

  • Arī šajā rakstā vari iepazīties ar dažādiem trikiem, kā tikai pāris minūšu laikā atbrīvoties no stresa.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form