Foto: F64

Finanšu grūtībās nonākušā metalurģijas milža AS “Liepājas metalurgs” (LM) padome, valde un arodbiedrība piedāvājušas valstij kapitalizēt Finanšu ministrijas (FM), AS “Citadele banka” un AS “Latvenergo” kredītprasības, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Kā teikts uzņēmuma paziņojumā, vienīgā iespēja LM darbības atsākšanai un ražošanas atjaunošanai ir FM, "Citadele banka" un "Latvenergo" kredītprasību kapitalizācija, kas dotu iespēju valstij tās ieguldītos līdzekļus atgūt ilgākā laika periodā nevis faktiski zaudēt, kā tas notiks akciju sabiedrības LM maksātnespējas gadījumā.

Kapitalizācijas rezultātā valstij LM nav jāiegulda papildus finanšu līdzekļi, bet valsts iegūs kontroli un ietekmi tajā.

Šāda solidaritāte sniegtu iespēju saglabāt un atsākt ražošanu LM, būtisku patērētāju AS "Latvenergo", jo LM patērē aptuveni 10% no visas Latvijā saražotās elektroenerģijas, un tas novērstu elektroenerģijas izmaksu un OIK sadārdzinājumu pārējiem patērētājiem nākotnē, kā arī Liepājā darba vietas un ienākumus strādājošajiem, turklāt ar LM saistīto uzņēmējsabiedrību darbību.

Minēto iemeslu dēļ LM padome, valde un arodbiedrība vēršas pie Latvijas valsts vadītājiem ar oficiālu lūgumu, kas izteikts 16.oktobra vēstulē un adresēts Latvijas Republikas prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai ( V) un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V). 

Jau vēstīts, ka LM nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu.

LM kreditori iepriekš bija nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no "Liepājas metalurga" parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Valsts kase iepriekš LM vietā pārskaitīja 67 465 056 eiro ( 47 414 711 latus) Itālijas bankai "UniCredit S.p.A.", kas bija valsts galvotā kredīta LM pamatsummas atlikums, Saistības pret "Latvenergo" lēšamas ap miljonu latu.

Liepājas tiesa 10.septembrī noteica LM tiesisko aizsardzību. Atbilstoši tiesas apstiprinātajam tiesiskās aizsardzības pasākumu plānam uzņēmuma akcionāriem bija jāpiesaista investori, no kuriem līdz 30.septembrim bija paredzēts saņemt aizdevumu desmit miljonu latu apmērā LM darbības nodrošināšanai.

30.septembrī TAP plānā paredzētais aizdevums 10 miljonu latu apmērā no potenciālajiem investoriem netika saņemts.

Līdz pat 30.septembrim nebija sasaukta ārkārtas akcionāru sapulce kapitāla palielināšanai un dokumentēta skaidra investoru interese. No iepriekšminētā datuma saskaņā ar likumu sākās 30 dienu periods, kurā bija iespēja pārkāpumus novērst, attiecīgi saņemt aizdevumu un piesaistīt investoru, kā arī grozīt TAP pasākumu plānu, pretējā gadījumā LM administratoram Haraldam Velmeram jālemj jautājums par LM maksātnespējas pieteikuma iesniegšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!