Ļaujoties Vidzemes vilinājumam Vai esat gatavi dabas izbraucienam uz Vidzemes pusi? Piedāvājam vienas dienas maršrutu uz Vidzemi, kurā ieplānoti tikai bezmaksas objekti un galvenokārt vietas tuvāk dabai. Maršruts: Rīga – Inčukalna velnala - Pīļezers – Riebiņu ezers – Zilaiskalns – Bauņu parks – Purezera dabas taka – Ķirbižu meža taka – atpūtas vietas "Vasas" – Rīga. Kopā nepilni 300 km.
Ļaujoties Vidzemes vilinājumam
Rudens purva takās Kas teicis, ka purvā ir drūmi vai skumji? Kāpēc pasakās stāsta, ka purvu par savu mājvietu izvēlējies velns? Drīzāk šķiet, ka te dzīvo labais purva burvis, kurš rūpējas, lai viņa valdījumos nekad netrūktu ne niansētu krāsu, ne īpašu rūgteno smaržu, lai te labi justos visa dzīvā radība, kas par savām mājām izvēlējusies tieši purvu. Aicinām rudenīgā pastaigā pa purvu sausām kājām, jo purvos ir uzbūvētas dēļu laipas un izveidotas dabas takas. Rudenī purvs ir visbagātākais gan ar krāsām, gan putnu balsīm, gan arī ogām un sēnēm.
Rudens purva takās
Piešķir spilgtumu un dzīvesprieku savam dārzam Vārds "bārbele" daudziem noteikti asociējas ar saldeni skābu ledenes konfekti, bet vai zināt, ka tas ir košs un krāsains krūms? Lai uzzinātu vairāk par bārbelēm, trešdien, 6. septembrī ikviens ir aicināts apmeklēt "Bārbeļu dienu" Latvijas valsts mežu (LVM) vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā 1 un iepazīt septembra krāšņāko krūmu – bārbeli. Pastāstīsim, ko pasākuma dienā varēsiet redzēt un piedzīvot, kas ir bārbeles, kā tās audzē un kā tās iespējams izmantot.
Piešķir spilgtumu un dzīvesprieku savam dārzam
Modernā koka arhitektūra Latvijā Koka mājas parasti asociējas ar pagājušajā gadsimtā un vēl senāk būvētām ēkām. Tomēr arī mūsdienu jaunākajos arhitektūras projektos arvien biežāk tiek izmantots koks un radīti ievērības cienīgi arhitektūras risinājumi. Rakstā apkopoti koka arhitektūras paraugi tepat Latvijā, pierādot, ka koks kā būvniecības materiāls ir gudra un moderna izvēle.
Modernā koka arhitektūra Latvijā
VIDEO eksperiments: koka un mūra māju ugunsdrošība No slavenās animācijas filmas mēs zinām, ka sivēns drošībā no vilka ir tikai mūra mājā. Bet kā ir nevis pasaku pasaulē, bet reālajā dzīvē, ja vilku simboliski pielīdzinām ugunsgrēkam? Vai tiešām Latvijas iedzīvotājs ugunsgrēka gadījumā var justies droši tikai mūra mājā? Pateicoties vēl nebijušam eksperimentam*, kurš turklāt iemūžināts video, nu varam droši atbildēt, ka patiesībā atbilstoši uzcelta koka māja var būt tikpat ugunsdroša kā no cita materiāla būvētā.
VIDEO eksperiments: koka un mūra māju ugunsdrošība
1. septembra pirmklasnieku Leiputrija Tērvetē Ik gadu AS "Latvijas valsts meži" (LVM) dabas parks Tērvetē un pasakainā meža sadarbības partneri sumina pašus mazākos skolēnus, kuri uzsāks skolas gaitas! Lai iepriecinātu mazos pirmklasniekus un padarītu pirmo septembri viņiem īpašu, LVM dabas parks Tērvetē sarūpējis dažādus pārsteigumus.
1. septembra pirmklasnieku Leiputrija Tērvetē
Meža veltes skaistumkopšanā Skaistumkopšanā var izmantot teju jebko – vieni ņem talkā virtuvē atrodamos produktus, bet citi vairo skaistumu ar dabas veltēm. Un patiesi, daudzas no šīm metodēm darbojas pat labāk nekā kosmētikas veikalos nopērkamās maskas vai skrubji. Arī mežā var atrast produktus, kas ir izmantojami skaistumkopšanā. Rakstā apkopotas meža veltes, kuras izmanto ikdienas sejas un ķermeņa kopšanā.
Meža veltes skaistumkopšanā
Meža upes un ezeri Latvijā Latvijas mežos atradīsi ne mazums upju un ezeru, kas atrodas meža vidū un aicina pie sevis klusuma un dabas skaistuma baudītājus. Rakstā uzskaitītas vairākas mežu ieskautas upes un ezeri, kur vērts atpūsties un baudīt dabas ainavas.
Meža upes un ezeri Latvijā