Kā svinēt Jāņus zaļi? Latvija var lepoties ne vien ar to, ka esam viena no mežainākajām Eiropas valstīm, bet arī ar to, ka mūsu mežos ikvienam ir iespēja gan brīvi pārvietoties, ogot un sēņot, gan nakšņot un kurināt ugunskuru. Iespējams, daudzi šo iespēju izmantos arī Jāņos. Ja arī tu gada īsāko nakti gribi pavadīt pie dabas krūts, neaizmirsti to darīt atbildīgi!
Kā svinēt Jāņus zaļi?
Ielūgums uz Peoniju balli Svētdien, 18. jūnijā LVM Kalsnavas arborētumā norisināsies septītie krāšņie un ziedošie Peoniju svētki. Šogad tie ir īpaši, jo arborētuma peoniju kolekcija, kurā ir vairāk nekā 200 šķirņu, svin jau desmito vasaru. Kas mūs sagaida šajā ziedu ballē?
Ielūgums uz Peoniju balli
Atklājam kūpināšanas sezonu – kā izvēlēties atbilstošu malku? Ikviens gaļas cienītājs ir pārliecinājies, ka visgardākā ir pašu mājas kūpinātavā pagatavotā gaļa. Lai gan kūpināšanai vispopulārākā un ieteicamākā alkšņa malka, tomēr arī citu koku koksne spēj piedot gaļai un citiem kūpinājumiem bagātīgāku garšu buķeti.
Atklājam kūpināšanas sezonu – kā izvēlēties atbilstošu malku?
Septiņi soļi līdz ideālai pirtsslotai Pirtī iešanai Latvijā ir gadsimtiem sena vēsture. Pirts ir kalpojusi kā vieta, kur ne tikai mazgāties, bet arī veikt skaistumu, veselību un auglību veicinošus rituālus. Kaut mūsdienās pirts vairāk kļuvusi par vietu, kur relaksēties, kārtīga pirtēšanās aizvien nav iedomājama bez pēršanās. Lasi pirtnieces Ināras Viļķinas padomus par to, kā saskaņā ar latviešu pirtnieku tradīcijām pareizi sagatavojamas pirtsslotas.
Septiņi soļi līdz ideālai pirtsslotai
Vasara Tērvetē Vasara ir īstais laiks, lai dotos dabā un izzinātu tās burvību. AS "Latvijas valsts meži" dabas parks Tērvetē ir lieliska vieta atpūtai kopā ar ģimeni, kur gan smelties aizraujoša piedzīvojuma garšu un svaigu gaisu, gan labi atpūsties un kopīgi pavadīt laiku. Šajā rakstā aprakstīti septiņi šīs vasaras pasākumi, kurus noteikti ir vērts apmeklēt LVM dabas parkā Tērvetē un izbaudīt tā burvīgo un pasakaino gaisotni.
Vasara Tērvetē
Sācies ugunsnedrošais laiks Sausais laiks paaugstinājis uguns bīstamību mežos visā Latvijā, un nereti uguns dēļ cieš arī lielas meža platības. Šādos apstākļos katra mazākā uguns dzirkstele var izraisīt meža ugunsgrēku. Pietiek ar kārtīgi nenodzēstu ugunskuru vai zemē nomestu gruzdošu cigaretes galu, lai mežā izceltos ugunsgrēks. Šajā rakstā apkopotas četras svarīgākās lietas, kas jāzina un jāatceras ikvienam no mums, lai neizraisītu mežu ugunsgrēku!
Sācies ugunsnedrošais laiks
Koka māja – mājīgi, izdevīgi, tālredzīgi Koks ir dzīvs, dabisks un videi draudzīgs materiāls, ko var prasmīgi izmantot ne tikai ēku būvniecībā. Tas ir apveltīts ar dažādām unikālām īpašībām, kuras latvieši jau izsenis pratuši novērtēt. Šajā rakstā skaidrosim, kāpēc savas mājas būvniecībā izvēlēties tieši koku.
Koka māja – mājīgi, izdevīgi, tālredzīgi
Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!' Tik daudziem no mums vislabākās bērnības atmiņas saistās ar vasarām laukos, dabas un meža tuvumā. Tādas sajūtas ir arī populārajam mūziķim, trīs bērnu tēvam Intaram Busulim, kuram mežs aizvien ir vieta, kur smelties enerģiju un iedvesmoties.
Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!'