Kas jāzina par putnu barošanu Iztēlojies, ka esi lauku mājā, ir barga ziema, un aiz loga rūts lēni krīt sniegpārsliņas. Netālu pie apsnigušā krūma ir putnu barotava, kur divi zvirbuļi knābā sēkliņas, savukārt mežmalā stirna no barotavas gardi ēd sienu. Eksperti uzskata, ka dzīvnieki un putni bez barotavām var iztikt, jo, lai cik bargi būtu laika apstākļi, tie paši ir raduši atrast barību vajadzīgā daudzumā. Tomēr gan Latvijā, gan citur pasaulē īpaši putnu un arī dzīvnieku piebarošana ir mīļa nodarbe, tādēļ rodas jautājums, ko tas nozīmē un kā to pareizi darīt?
Kas jāzina par putnu barošanu
Meža zvēru dzīve ziemā Tuvojas beigām viens no siltākajiem gadiem, kopš cilvēki mēra klimatiskos rādītājus. Arī par nokrišņu trūkumu Latvijā nevaram sūdzēties. Kā šajā netipiski siltajā decembrī uzvedas Latvijā mītošie meža zvēri un putni?
Meža zvēru dzīve ziemā
Ārpus mājas aktivitātes kopā ar maziem bērniem ziemā Kā jau katru gadu ar bērniem kopā var doties slidot vai celt sniegavīrus, ja palaimējas ar salu un sniegu. Bet ko šogad pamēģināt jaunu? Esam apkopojuši dažas idejas drošam, bet joprojām jautram ģimenes lokā pavadītam laikam ārpus mājas.
Ārpus mājas aktivitātes kopā ar maziem bērniem ziemā
Svētku rotājumu un dāvanu darbnīca no dabīgiem materiāliem pavisam mazajiem Svētku laikam tuvojoties, bērni ne tikai gaida dāvanas, bet arī grib piedzīvot dāvināšanas prieku! Lai arī mazākie var sarūpēt pārsteigumu sev tuvajiem, palīdzi viņiem dāvanu un rotājumu veidošanā! Kopā darbojoties pavadītais laiks tikai vairos svētku sajūtu!
Svētku rotājumu un dāvanu darbnīca no dabīgiem materiāliem pavisam mazajiem
Katram savu svētku egli Kas gan būtu svētki bez Ziemassvētku eglītes? Ja eglīte nav iegādāta ne podiņā no kokaudzētavas, ne kādā no tirdzniecības laukumiem, tai pakaļ var doties uz AS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem, kur mēs katrs drīkstam nocirst vienu eglīti. Vai zini, kur tieši eglīti cirst un kā to darīt vispareizāk? Kāda ir ideāla eglīte?
Katram savu svētku egli
Zero-waste jeb neizšķērdīgie Ziemassvētki Katru gadu pasaulē tiek izmesti 2,12 miljardi tonnu atkritumu. Ja mēs kaut nedaudz ikdienā piedomātu par šī skaitļa samazināšanu, tas kopumā uzlabotu arī mūsu dzīvi. "Zero-waste" ir dzīvošana bez atkritumiem jeb dzīvošana, mēģinot samazināt sevis radīto ietekmi uz vidi. Šeit būs daži ieteikumi, kā šajos svētkos draudzīgi sadzīvot ar dabu!
Zero-waste jeb neizšķērdīgie Ziemassvētki
Domā zaļi: kā gudri izmantot nevajadzīgās grāmatas un papīru kalnus Katrs noteikti savā mājoklī var atrast kādu sen izlasītu grāmatu, kurai plauktā vairs nav vietas, vai varbūt vecie laikraksti sakrājušies uz dzīvojamās istabas galda. Nemet to visu ārā – ar šiem materiāliem var paveikt brīnumu lietas, pārvēršot tos par odziņu tavā interjerā un ikdienā!
Domā zaļi: kā gudri izmantot nevajadzīgās grāmatas un papīru kalnus
Podiņegles Ziemassvētki Arvien populārākas kļūst videi draudzīgās Ziemassvētku eglītes – podiņos augošie kociņi, kas pārstādīti vēl ilgus gadus iepriecinās ar savu košo zaļumu. Lai eglīte būtu gana spēcīga arī pavasarī un ieaugtos dārzā, svarīgi atcerēties dažus padomus, kā pareizi to uzglabāt no Ziemassvētkiem līdz pārstādīšanas brīdim.
Podiņegles Ziemassvētki