Komandas darbs: kamēr Tuks pietur tēta kāju, Peksis nočiepj zivi

Komandas darbs: kamēr Tuks pietur tēta kāju, Peksis nočiepj zivi
Foto: Dabasdati.lv

Zivjērgļu ligzdā Kurzemē netrūkst interesantu brīžu, tostarp tādu, kuros var novērot abu mazuļu komandas darbu. Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē 4. augustā varēja vērot, kā putnēni liek lietā dažādas prasmes, lai tiktu pie kārotā.

Ap pulksten pieciem vakarā, kad ļaudis dodas mājup no darba un gatavojas vakariņām, ligzdā novēroti trīs putni: tēviņš Teo un mazuļi Tuks un Peksis. Brokastis, pusdienas, vakariņas un jebkura cita ēdienreize ligzdā ir gaidīts brīdis, un visbiežāk savām atvasēm gardu zivtiņu sarūpē kāds no vecākiem. 4. augusta pievakarē tas bija tēviņš, kura atnesto lomu veikli centās saķert abi zivjērgļi.

"Dabasdati.lv" foruma dalībnieki novērojuši, visveiksmīgākais izrādījies tieši ērglēns Peksis, kurš ticis pie vakariņām. Tikmēr brālītis Tuks, kā pieļauts forumā, tēta Teo kāju satvēris netīšām, tīkodams pēc zivtiņas, ko veiklāk izdevies satvert Peksim. "Pirmais zivi nogrāba Peksis, jo bija tuvāk un attapīgāks," ziņo viens no tiešraides skatītājiem. Fragmentā redzams, kā Peksis ar notverto zivtiņu nepadalās, visu paņemdams sev, kamēr Tuks bešā stāv līdzās.

Komandas darbs: kamēr Tuks pietur tēta kāju, Peksis nočiepj zivi
Foto: Dabasdati.lv

Tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par zivjērgļu ligzdā notiekošo atrodams šeit.

Vēl citas Latvijas Dabas fonda nodrošinātās tiešraides var skatīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka