Protests pret bēgļu uzņemšanu Latvijā
Protesta akcija pret bēgļu uzņemšanu Latvijā ir noslēgusies. Portāls “Delfi” noslēdz teksta tiešraidi.
Tagad ļaudis priecē saksofonists. Igauņi labprāt pievienojas dziesmai.
Kungs, kurš turēja rokās šo plakātu, nevarēja komentēt, vai viņam esot informācija par kādām slepenām shēmām, tāpēc aicināja portālu “Delfi” aprunāties ar plakāta autoru. Arī teksta veidotājs, kurš vēlējās palikt anonīms, nezinot, vai pastāvot kādas shēmas un kādas ir iesaistītas personas, bet to noteikti esot nepieciešams atmaskot žurnālistiem. Plakāta autors savu identitāti atklāt nevēlējās.
Pie Brīvības pieminekļa turpinās diskusijas starp sanākušajiem protestētājiem.
Tas varētu būt dziesmotais mītiņš Doma laukumā, līdzīgi kā 1991. gadā, lēš organizators.
Organizatori norāda, ka notiks vēl viens pasākums, solot, ka arī tas, līdzīgi šim, nebūs vardarbīgs.
Ļaudis lēnām izklīst. Daļa paliek, lai dziedātu dziesmu ‘’Dzimtā valoda’’.
Sanākušie dzied Latvijas himnu, vēršot plakātus un karogus Brīvības pieminekļa virzienā.
Pūlis sasniedz Brīvības pieminekli.
Citi notiekošo izvēlas novērot, stāvot ielas malā.
Tagad sanākušie sāk pulcēties, lai kopīgi dotos pa centrālo aleju un dziedātu valsts himnu. Tiek pacelti karogi.
Viens no protestētāju plakātiem.
Piketā arī kautrīgais puisis ar interesanto kreklu pic.twitter.com/CXjN0rRk3p— Jānis Zvērs (@janiszvers) August 4, 2015
Sievieti, kas spēlēja vijoli, sauc Daiga. Viņa ir divu bērniņu mamma un ir šeit, lai atbalstītu aktīvistus. Viņa spēlēja Dievs svēti Latviju, lai Dievs sadzirdētu. Lai Ministru kabinets sadzirdētu to, ka Dievs svēti Latviju!, noskaidroja "Delfi".
Kāda sieviete uz vijoles spēlē Latvijas himnu, izpelnoties milzu ovācijas.
Partybomzis arī pret nelūgtiem viesiem Latvijā. pic.twitter.com/BGOf9BqSkg— Jānis Egliņš (@JanisEglins) August 4, 2015
Patlaban pie valdības ēkas varētu būt pulcējies apmēram tūkstotis cilvēku, novēroja "Delfi".
"Kas ir tie melnie, kas pamet māju? Dezertieri! Tādus šauj nost!" Portālam "Delfi" sacīja kāds vīrietis gados.
Pagaidām akcija ir mierīga un sanākušie sāk dziedāt patriotiskas dziesmas. Starp dalībniekiem ir arī pulcējušies NA Saeimas deputāti- Kārlis Krēsliņš, Imants Parādnieks, Jānis Dombrava, Rihards Kols.
"Atskaite par piedalīšanos".
Pret bēgļu organizācijas vadītāja Igaunijā skaidroja portālam Delfi, ka ir šeit, lai solidarizētos. Igaunijā šobrīd ir savākti 12000 parakstu pret bēgļiem. Organizācija ir rosinājusi rīkot referendumu par šo jautājumu. Aktīviste lēš , ka Baltijas valstīm ir jāvienojas ka trešajā atmoda. Ir jāpasaka kopīgs nē! Viņasprāt, bēgļu uzņemšana ir antikonstitucionāla, ka arī šāda solidaritāte nav pieņemama.
Policija aiztur kādu agresīvu vīru.
Ja NA vadoņi jūtas ērti piketā, kurā redzami plakāti par baltās rases glābšanu, tas daudz ko saka par vienas ES valsts valdības partiju.— Juris Pūce (@pucej) August 4, 2015
Patlaban uz pasākumu ir pulcējušies vairāki simti protestētāju, novēroja "Delfi".
"Vai tiešām tie lopi piegānīs mūsu zemi?", bļauj kāds motociklists.
Pūlis vēl nav vienojies par saukļiem. Izskan versijas bļaut: 'Atlaist Saeimu!' "Valdība ir nodevēja! Latviju Latviešiem!", "Latvijā nav Eiropas Savienība, Latvijā ir Latvija"
Cilvēki apmainās ar savām zināšanām. Latvijā ir nabadzīgākā valsts Eiropā, nav naudas medicīnai, pašiem darba nav - šādi argumenti izskan aktīvistu pūlī.
Ierodas vēl igauņi, kuri kliedz: sparīga , Latvija! Spasibaaaaa! Klātesošie viņus sagaida ar lielām emocijām.
Ar aplausiem tiek pavadīts karogu gājiens. Gruzijas, Lietuvas, Igaunijas un, protams Latvijas tagad rotā laukumu pie Ministru kabineta.
Uz pasākumu ieradušies arī cilvēki no Igaunijas.
https://twitter.com/immimicus/status/628573223337238528
Mēs esam nabadzīga tauta, bet viņiem būs viss! Mums ir pilns imigrantu!" saka sanākušie.
Ap plkst. 17:40 pie valdības ēkas pārsvarā pulcējušies cienījama vecuma kungi un dāmas, novēroja portāls "Delfi".
1944. gadā zviedriem vajadzēja taisīt šādus plakātus. #bēgļi pic.twitter.com/3hLYPnUfPO— Mimicus (@immimicus) August 4, 2015
Atgādinām: Eiropas Komisija maijā ierosināja kopumā dalībvalstīm divu gadu laikā izmitināt 60 000 patvēruma meklētāju. Divas trešdaļas no šī skaita nāktu no Itālijas un Grieķijas, kas šobrīd pakļautas vissmagākajam nelegālās imigrācijas spiedienam, bet atlikušie 20 000 tiktu uzņemti tieši no to izcelsmes vai tranzītvalstīm. Vācija un Francija jau paziņojušas, ka abas kopā gatavas uzņemt vairāk nekā 21 000 patvēruma meklētāju. Savukārt Latvijas valdība ārkārtas sēdē vienojusies atbalstīt Iekšlietu ministrijas projektu, ar kuru Latvijai paredzēts divos gados uzņemt 250 bēgļus.
Trešās atmodas aizsācēji PRET imigrāciju - kā toreiz, tā arī tagad. Latvieši nedrīkst kļūt par minoritāti SAVĀ zemē! https://t.co/WjKb2sXhfY— Mūsu Latvija (@MusuLatvija) August 2, 2015
Sveiciens šodienas rasistu saietam pic.twitter.com/w0BREqLm7Q— Sanita Jemberga (@jemberga) August 4, 2015
Piketu organizē biedrība "Tēvijas sargi". Kā vēstīts organizācijas mājaslapā, "Tēvijas sargi" ir "biedrība, kuras mērķis ir veicināt latviešu nodarbošanos ar militāro tuvcīņu un interesi par militārismu un Latvijas militāro vēsturi". Atbalstu pasākuma paudušas arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība, Rīgas Politiski represēto biedrība, Latvijas Ordeņu brālība, Latvijas Ukraiņu kongress, Latviešu nacionālistu klubs, biedrība Nacionālo karavīru atbalstam, biedrība "Sargi valodu un Latviju!", vīru kopa "Vilki", folkloras kopa "Vilkači".

Piketu organizē biedrība "Tēvijas sargi". Kā vēstīts organizācijas mājaslapā, "Tēvijas sargi" ir "biedrība, kuras mērķis ir veicināt latviešu nodarbošanos ar militāro tuvcīņu un interesi par militārismu un Latvijas militāro vēsturi".

Jau ziņots, ka vairākas nevalstiskās organizācijas paudušas atbalstu plānotajai 4. augusta protesta akcijai pret jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā, informēja nacionālās apvienības VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs un valdes loceklis Raivis Zeltīts.

Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība, Rīgas Politiski represēto biedrība, Latvijas Ordeņu brālība, Latvijas Ukraiņu kongress, Latviešu nacionālistu klubs, biedrība Nacionālo karavīru atbalstam, biedrība "Sargi valodu un Latviju!", vīru kopa "Vilki", folkloras kopa "Vilkači" un citas organizācijas, kā norāda Zeltīts, ir paudušas atbalstu piketam.

Zeltīts organizāciju vārdā skaidrojis, ka "ar patiesām bažām vērojam Ministru kabineta pieņemtos lēmumus saistībā ar plānoto nelegālo imigrantu izmitināšanu Latvijā. Pārsteidz vieglprātība, nerēķināšanās ar tautas viedokli un steiga, kādā tiek risināts šis jautājums."

Tāpat nacionālā savienība "Taisnīgums", kuras biedri arī piedalās otrdien pie MK rīkotajā protesta akcijā, pieprasa referendumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Tostarp pāris Trešās atmodas aizsācēji ir aicinājuši valdību pateikt bēgļiem - "nē", liecina Zeltīša publicētais video, kurā savu nostāju pret bēgļiem pauž žurnāliste Elita Veidemane, kustības "Helsinki-86" dalībnieks Konstantīns Pupurs, nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Jānis Rožkalns.

Tikmēr Latvijas gruzīnu biedrība "Samšoblo" un Latvijas Ukraiņu kongress" medijiem izplatītajā ziņojumā aicina Latvijas valdību, pirmkārt, "stingrāk aizstāvēt valsts nacionālās intereses", otrkārt, "veidot tālredzīgu migrācijas politiku, kas ļaus izvairīties no nevajadzīgas starpetniskās spriedzes, tādējādi palielinot Latvijas un katras ES valsts prestižu un ietekmi ārpus savienības robežām". Un, treškārt, "sarunās ar ES uzsverot tādu pienākumu sadali, kura ļaus efektīvāk īstenot katras Eiropas valsts vēsturiskās priekšrocības".

Arī Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Iesalnieka (VL-TB/LNNK)publicētais video izcēlis pirms protesta akcijas netika nepamanīts. Video pāris jaunieši izsakās negatīvi pret plānu Latvijā uzņemt bēgļus.

Vēstīts, ka 6. jūlijā MK apstiprināja, ka Latvija divu gadu laikā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas un mītnesvietas maiņas programmā solidāri uzņems kopumā 250 bēgļus, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka Eiropas Komisija maijā ierosināja kopumā dalībvalstīm divu gadu laikā izmitināt 60 000 patvēruma meklētāju. Divas trešdaļas no šī skaita nāktu no Itālijas un Grieķijas, kas šobrīd pakļautas vissmagākajam nelegālās imigrācijas spiedienam, bet atlikušie 20 000 tiktu uzņemti tieši no to izcelsmes vai tranzītvalstīm.

Vācija un Francija jau paziņojušas, ka abas kopā gatavas uzņemt vairāk nekā 21 000 patvēruma meklētāju.

Ziņots, ka valdība ārkārtas sēdē vienojusies atbalstīt Iekšlietu ministrijas projektu, ar kuru Latvijai paredzēts divos gados uzņemt 250 bēgļus.