Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā ir ierosināts Jūrmalas uzņēmuma SIA "Nemo holdings" tiesiskās aizsardzības process, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmumam ir reģistrēti arī vairāki nodrošinājumi.

Tā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes Otrās izmeklēšanas daļas 2014.gada 7.jūlija lēmumu par aresta uzlikšanu mantai piemērots arests Mārim Niedram piederošajām 7500 kapitāla daļām jeb 50% no uzņēmuma pamatkapitāla.

Tāpat ar VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Trešās piedziņas daļas Daugavpils nodaļas 2014.gada 4.aprīļa lēmumu piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai Uzņēmumu reģistra Komercķīlu reģistrā.

Ar VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Trešās piedziņas daļas Daugavpils nodaļas lēmumu uzņēmumam ir piemērots aizliegums pamatkapitāla samazināšanai.

"Nemo Holdings" 2013.gadā ir strādājis ar 13,5 miljonu eiro apgrozījumu un guvis 64 898 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma īpašnieki ir Māris Dzenītis (50%) un Māris Niedra (50%).

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā tiek iztiesāta krimināllieta, kurā uz apsūdzēto sola aizdomās par krāpšanu lielā apmērā sēdies uzņēmējs, bijušais Jūrmalas pilsētas domes deputāts Dzenītis. Daļa apsūdzības epizožu ir saistītas ar kādreiz plaši izskanējušo projektu "Kāpa" Jūrmalā, kur tika solīts izveidot vissezonas slēpošanas trasi. Par cietušajiem šajā procesā ir atzīti Boriss un Ināra Teterevi.

Līdz ar Dzenīti šajā lietā apsūdzēts arī Gints Lazdiņš, pret kuru tiesu lietvedībā ir arī lietas ar apsūdzībām par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu, kā arī Kristaps Grantskalns.

Visi trīs vīrieši apsūdzēti pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas - par krāpšanu lielā apmērā vai gadījumā, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Viena no apsūdzības epizodēm, kas ir inkriminēta Dzenītim, ir saistīta ar kādreiz plaši izskanējušo projektu "Kāpa", atzina Dzenītis. Viņš norādīja, ka savu vainu inkriminētajā noziegumā neatzīst. Tāpat Dzenītis atgādināja, ka 2011.gadā civillietā par šo projektu tika panākts mierizlīgums.

Kopumā krimināllietā ir četras epizodes par četriem projektiem, kuru kopējā summa ir aptuveni 60 miljoni eiro. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, viena no epizodēm ir saistīta ar darījumu par zemes gabalu ar nosaukumu "Laveru ezers" Carnikavas pagastā. Otrajā epizodē darbojošās personas ir Lazdiņš un Edgars Juhnevičs, kuri pārdeva sev piederošās daļas no zemesgabala Jūrmalā, Tallinas ielā, Inārai Teterevai.

Kā ziņots, Augstākā tiesa 2011.gadā izbeidza tiesvedību Borisa Tetereva strīdā ar vairākiem uzņēmumiem par 50 miljonu eiro vērtu triju īpašumu Jūrmalā pirkuma līgumu. Toreiz Teterevs vērsās ar prasību Rīgas apgabaltiesā pret SIA "ATB 1", SIA "Nemo Holdings" un SIA "Askanio", lūdzot atzīt kā spēkā neesošu Jūrmalas īpašumu, kur bija plānots attīstīt vissezonas slēpošanas trases projektu "Kāpa", pirkuma līgumu. Toreiz atbalstu izlīguma slēgšanai tiesas sēdē izteicis arī atbildētāju līdzīpašnieks Dzenītis, taču viņš toreiz pauda uzskatu, ka ir gatavs vienoties par izlīgumu tikai pret viena miljona eiro atkāpšanās naudu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!