Korupcijā aizdomās turētais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs strādājis labi, un viņam ir jāpabeidz vairāki pilsētai svarīgi projekti. Ja krimināllieta tiks izbeigta vai tiesa viņu attaisnos, tad Abramovs varēs turpināt vadīt lielāko tirgu Latvijā, pastāstīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

"Viņš jau pagājušajā gadā tika atstādināts un nav ne valdes priekšsēdētājs, ne valdes loceklis. Viņš, būdams valdes priekšsēdētājs, bija sācis divus svarīgus projektus, un visai pilsētai ir būtiski, lai tie tiktu īstenoti, - bruģēšanas darbi pie tirgus laukumiem un kanālmalas sakārtošana. Bruģēšanas darbi ir jāpabeidz šogad, bet kanālmalas sakopšanai ir nākamais gads. Viņš pabeigs šos projektus, lai gan paralēli uzzināsim, ar ko beigsies izmeklēšana," uzsvēra Ušakovs.

Ušakovam grūti komentēt situāciju, taču viņš uzticēsies tiesībsargājošajām iestādēm. "Viņš teicis, ka neko nav pārkāpis, bet man galvenais pienākums ir, lai viņa sāktie projekti tiktu pabeigti," norādīja pašvaldības vadītājs.

Pret Abramova līdzšinējo darbu Ušakovam nav iebildumu. "Ja mēs paņemsim visus rādītājus, kā attīstījās tirgus, tad tie darbi, kas paveikti, liecina, ka viņš nostrādāja ļoti labi un finansiālie rādītāji ir bijuši pozitīvi. Ja attaisnos (noziegumā), tad ļausim strādāt tālāk," paziņoja Rīgas mērs.

Ušakovs salīdzināja šo gadījumu ar lietu par Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemēroja viņam aizdomās turētā statusu saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu, taču vēlāk kriminālprocesu izbeidza un Aļeksejenko atgriezās darbā Rīgas domē.

Rīgas Centrāltirgus ir 100% Rīgas pašvaldībai piederoša akciju sabiedrība. Akciju turētāja pilnvarotais pārstāvis ir Rīgas mērs. Tirgus mājaslapā Abramovs joprojām minēts kā tirgus valdes priekšsēdētājs. Arī tirgus Mārketinga un komunikācijas daļas izplatītajos paziņojumos presei citēts Abramovs, kurš Lieldienās "tirgus vārdā" aicinājis "doties uz tirgu un pamodināt sevi pavasarim ar dabas dotiem vitamīniem".

KNAB pagājušā nedēļā paziņoja, ka lūdzis par kukuļošanu prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētāju un kādu uzņēmēju.

Lieta tika sākta 2015. gadā, un izmeklēšanā noskaidrots, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs pieņēma no uzņēmēja kukuli - tiesības izmantot uz uzņēmuma vārda izdotu degvielas karti, kuru lietojot valsts amatpersona guva prettiesisku labumu.

Kukulis tika nodots valsts amatpersonai par pretlikumīgu darbību veikšanu juridiskās personas interesēs, tostarp par tādu tehnisko specifikāciju sagatavošanu, kā rezultātā uzņēmums uzvarēja publiskajā iepirkumā.

Pierādījumi liecina, ka kukulis dots no uzņēmuma līdzekļiem, kā arī uzņēmuma grāmatvedības dokumentos tika norādītas nepatiesas ziņas, lai slēptu izdarīto noziedzīgo nodarījumu.

Ņemot vērā, ka kukuļdošana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, šī kriminālprocesa gaitā tika sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai.

Izmeklēšanā arī konstatēts, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs izpauda pirmstiesas kriminālprocesā iegūtās ziņas, kā arī bez attiecīgas speciālas atļaujas uzglabāja šaujamieroča munīciju.

KNAB izmeklētājs rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret valsts amatpersonu par kukuļņemšanu, par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu un par šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Savukārt pret uzņēmēju lūgts sākt kriminālvajāšanu par kukuļdošanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Lieta nodota apsūdzības uzrādīšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā. Prokuratūrai drīzumā jāizlemj, vai aizdomās turētajiem uzrādīt apsūdzības.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!