Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar, 16. jūnijā, kriminālprocesā par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā ir aizturējis departamenta būvdarbu vadības nodaļas vadītāju Uģi Brožu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Advokāts, kurš varētu būt Brožas aizstāvis konkrētajā procesā, nekomentēja šo informāciju, gan norādot, ka šodien bija pie sava klienta izolatorā, neminot konkrētu vārdu un uzvārdu.

Brožas amatpersonas deklarācija par pagājušo gadu liecina, ka pašvaldībā viņš nopelnījis 23 600 eiro. Viņam ir 105 000 eiro parādsaistības, bet nekādi uzkrājumi nav uzrādīti. Brožas īpašumā ir zeme Garkalnes novadā un pavecs "Chrysler" spēkrats.

Kā ziņots, KNAB 16. jūnijā sācis kriminālprocesu par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā, pavēstīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks. Viņš informēja, ka kriminālprocess ir saistīts ar iepriekš Lietuvā sākto kriminālprocesu, kurā kukuli devis kāds Latvijas uzņēmējs.

Lietuvā kompānijas "Latvijas tilti" valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par kukuļa došanu Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu. Abas amatpersonas ceturtdien aizturētas.

Kā sacīja Streļčenoks, viens kriminālprocess sākts Lietuvā, tajā iesaistīta Lietuvas amatpersona un Latvijas uzņēmējs. Otrs kriminālprocess sākts Latvijā 16. jūnijā, veicot virkni procesuālo darbību, vairāk nekā 20 kratīšanu, izņemot datortehniku, telefonus un naudas līdzekļus vairāk nekā 300 000 eiro apmērā.

Kā sacīja Streļčenoks, Latvijā sāktajā kriminālprocesā ir iesaistīts viens no valstī vadošajiem būvniecības uzņēmumiem, taču kompānijas nosaukumu viņš neatklāja. Kopumā esot aizturētas sešas personas Latvijā un divas personas Lietuvā. Patlaban procesa virzītājs lemj par drošības līdzekļu piemērošanu aizturētajiem, piebilda Streļčenoks.

Pēc KNAB vadītāja teiktā, Latvijā sāktajā kriminālprocesā figurē gan ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, gan kukuļa došana, gan kukuļa ņemšana, gan dienesta viltojums. Streļčenoks norādīja, ka personas sadarbojas un sniedz liecības. Vairāk detaļu Streļčenoks neizpauda, jo patlaban vēl notiek procesuālas darbības.

Informāciju par Brožu Streļčenoks nekomentēja, norādot, ka to ne apstiprina, ne noliedz.

"Latvijas tiltu" māteskompānijas "LNK Industries" valdes loceklis Davids Lipkins pastāstīja, ka KNAB veiktās izmeklēšanas darbības pret "LNK Industries" darbiniekiem veiktas saistībā ar Rīgas domes iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā.

Lipkins skaidroja, ka Salu tilta rekonstrukcijai bija divi iepirkumi - "lielais konkurss" par tilta rekonstrukciju vairāk nekā astoņu miljonu eiro vērtībā, kā arī "mazais konkurss" par papildu darbiem, tostarp gājēju galerijas rekonstrukciju, aptuveni pusotra miljona eiro vērtībā. KNAB izmeklēšana esot saistīta ar pēdējo no tiem.

Lipkins apstiprināja, ka KNAB aizturējis četrus "LNK Industries" darbiniekus uzņēmuma darba vietā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!