Prokuratūra šā gada 2. jūnijā tiesai nosūtījusi krimināllietu par AS "Latvijas krājbanka" finanšu līdzekļu 90 miljonu eiro apmērā piesavināšanos, portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Kriminālprocesā apsūdzības celtas kopumā piecām bijušajām "Latvijas krājbankas" atbildīgajām amatpersonām.

Viena persona saukta pie kriminālatbildības par "Latvijas krājbankas" finanšu līdzekļu (svešas mantas) piesavināšanos lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par statistikas pārskatu un statistiskās informācijas viltošanu un slēpšanu.

Otra persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā organizēšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Trešā persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu un pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, bet vēl divas personas sauktas pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra pašlaik atturas no detalizētāku komentāru sniegšanas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka 2011. gada nogalē "Krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa "Krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Policija par notikušo sāka izmeklēšanu. Izmeklēšana saistībā ar Antonovu notiek arī Lietuvas tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar "Snoras" bankas bankrotu.

"Krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis, bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011. gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!