Foto: LETA

Advokāta Pāvela Rebenoka un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību izmeklēšanā ir vērojams progress, Latvijas Televīzijai pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Par Rebenoka slepkavību Ruks nevarot komentēt izmeklēšanas gaitu, lai gan pastāvot "dažādi apstākļi, tostarp, Covid-19 ieviesis savas blaknes".

"Nestāvam uz vietas, bet progress ir viennozīmīgi," norādīja Ruks.

Viņš gan nekomentēja, vai joprojām tiek izmeklēti abi iepriekš policijas paziņotie virzieni, ka noziegums varētu būt paveikts laupīšanas nolūkā vai arī saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību.

Tāpat Ruks apliecināja, ka strupceļš nav vērojams arī Bunkus slepkavības lietas izmeklēšanā. "Tur nav strupceļš, ir progress, tas viss, ko varu komentēt. Strādājam," viņš piebilda.

Pērn naktī uz 20.septembri Langstiņos tika nogalināts zvērināts advokāts Rebenoks, bet viņa partneris Ingus Balandins - ievainots.

Policija informēja, ka trīs maskās tērpti noziedznieki advokāta Rebenoka mājā iebrukuši, uzlaužot durvis, un savus upurus tie situši ar rokām, kājām un turpat atrastiem dēļiem, bet no notikuma vietas aiznesuši līdzi dārgus rokaspulksteņus un juvelierizstrādājumus.

Laupītāji upurus pārsteiguši, nezvanot pie durvīm, bet ielaužoties no pagalma puses. Policija vēl skaidro, vai ielaušanās pa durvīm notikusi pirms saimnieku atgriešanās vai jau pēc tam. Policija notikuma vietā ieradusies pēc tam, kad noziegumā cietušais Balandins vērsies pēc palīdzības pie kaimiņiem, jo viņam pašam telefons ticis atņemts.

Savukārt Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!